21 починат и 444 новозаразени од Ковид-19

Најголем број активни случаи на коронавирусот има во скопските општини Аеродром, Кисела Вода и во Гази Баба, а од градовите во внатрешноста, најголем број ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии
повеќе

Останато

Уште судот утре да утврди дека виновен за масовното нелегално прислушување во Македонија бил одамна исчезнатиот зол брат близнак на поранешниот директор на ...
сите 560 | | | веќе видена

Министерот за правда Бојан Маричиќ одговарајќи на пратеничко прашање во Собранието кажа дека од Евростат потврдиле дека Законот за попис и методологијата по ...
сите 315 | | | веќе видена

ВМРО- ДПМНЕ ќе ја поддржи интерпелацијата за министерот за внатрешни работи што ќе ја поднесат Алијанса и Алтернатива. Лидерот на опозициската партија, ...
сите 376 | | | веќе видена

Многу е важна нашата улога каква држава, какво општество димензионираме, во кој правец ја насочуваме државата и пред се младите луѓе. Затоа што не е во ред да ...
сите 243 | | | веќе видена

Сашо Мијалков ниту ги следел комуникациите, ниту ги слушал нелегално прислушуваните разговори во неговата канцеларија во УБК, вели адвокатот Миле Петровски во ...
сите 220 | | | веќе видена

Ваков попис нема ниту во една европска држава, овој закон не е правна рамка за статистика, туку за политика, смета пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

21 починат и 444 новозаразени од Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: