Милошоски недостапен за изјава во врска со тврдењето дека пратеник силувал жена

Пратениците со кои разговараше „Слободен печат“ велат дека се затечени од изјавата на пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски, со која од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Собранието на Република Северна Македонија денеска треба да го одржи продолжението на 30-тата седница на која меѓу точките на дневен ред е и интерпелацијата за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Ова било договорено на денешната координативна седница на првите луѓе на пратеничките групи со претседателот на Собранието Талат Џафери. На координацијата биле ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Оливер Андонов, поранешен висок функционер на ВМРО-ДПМНЕ го обвини раководството на партијата дека намерно се обидува да ја манипулира Македонската јавност,а ...
| | веќе видена | слични

Политичката партија Левица поднесе претставка за оспорување на Законот за попис пред Уставниот суд. Димитар Апасиев одржа прес-конференција каде ги презентира ...
| | веќе видена | слични

Ја известуваме јавноста дека политичката партија Левица до Уставниот суд на Република Македонија, поднесе ИНИЦИЈАТИВА – ПРЕТСТАВКА за поведување на постапка за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според новиот изборен законик усогласен меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - независни советнички групи ќе треба да соберат потписи од 2 проценти од вкупниот број на ...
сите 389 | | | веќе видена

Ете, тоа е голем клуб. Баерн Минхен одвои 1,1 милиони евра како помош за настраданите во поплавите во Германија, а посебно во Баварија. Во текот на изминатите ...
сите 318 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.569 тестирања, а регистрирани ...
сите 482 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 99 | | | веќе видена

Охрид, 21. јули 2021 (ОХРИДПРЕС) – Стабилна е епидемиолошката состојба до COVID -19 во Охрид. Во модуларната болница веќе нема хоспитализирани пациенти, градов ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милошоски недостапен за изјава во врска со тврдењето дека пратеник силувал жена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: