Претседателот Пендаровски се надева на решение со Бугарија, но очекува зголемен интерес од САД

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Шефот на државата во интервју за Тв ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Ставот на македонското државно раководство е да се разговара за враќање на довербата, која беше нарушена во изминатата година, и за страничните прашања кои се ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Пендаровски е лицемерен. Ако толку беше загрижен за пописот немаше да биде крај на светот доколку му се спротивставеше на Заев и не го потпишеше Законот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Имам информации, но како претседател немам лично искуство како граѓанин кој оди на шалтер за да регистрира фирма, на пример, дали му се бара мито, но верувам ...
| | веќе видена | слични

За „Јавна соба“ мора да има одговорност. Македонскиот претседател Стево Пендаровски во интервју на ТВ24 коментирајќи го случајот „Јавна соба“ изјави дека ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски во емисијата 24 Отворено рече дека законот за попис не е нешто невидено во Европа, дури и тој фамозен двоен потпис за кој има ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефот на државата, Стево Пендаровски денеска ги оцени како легитимни барањата за одложување на пописот поради состојбата со пандемијата. Тој во интервју на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски во вечерашното интервју на „ТВ24“ побара да се повикуваат на одговорност раководните лица на институциите кои треба да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова е голем ден за правната држава и за владеењето на правото, вака министерот за правда Бојан Маричиќ го оцени денешното донесување пресуда за слуачјот ...
сите 575 | | | веќе видена

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, посочи дека луѓето се опуштиле и дека тоа може да се забележи според бројот на заразени. Таа додаде дека Србија продолжува ...
сите 774 | | | веќе видена

Британскиот сој брзо се шири во државата. Тоа е и главната карактеристика на овој вид корона. Министерот за здравство Венко Филипче вели дека зголемениот број ...
сите 266 | | | веќе видена

За помош на угостителите може да се разговара, но олабавувањето на мерките и дозвола за организирање свадби, како што бараат, нема да има се додека Комисијата ...
сите 131 | | | веќе видена

Светската здравствена организација (СЗО) вечерва соопшти дека во изминатите 24 часа повеќе од 427.000 луѓе во светот се разболеле од Ковид-19, со што бројот на ...
сите 350 | | | веќе видена

Полицијата ги бара демонстрантите коишто создале нереди, фрлале со камења и вандалски се однесувале на протестот. Осуда за нападите врз новинарските екипи. ...
сите 193 | | | веќе видена

Скоро осум часа, Александар и Јордан Мијалков синови на избеганиот Сашо Мијалков даваат исказ во полициската станица во Кисела Вода. Полицијата се обидува да ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателот Пендаровски се надева на решение со Бугарија, но очекува зголемен интерес од САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: