Наставниците од средно уметничко училиште „Лазар Личеноски“ се ПРОТИВ РЕФОРМАТА НА ЦАРОВСКА


Наставниците на стручните уметнички предмети од Државно средно училиште за ликовна уметност и дизајн „Лазар Личеноски“ со писмо до министерката за образование ...
| | веќе видена | слични

ДУИ ги поддржува барањата на матурантите наместо четири да полагаат два предмети. Но, засега не се знае дали ќе ги поддржат предлог-измените кои ги поднесе ...
| | веќе видена | слични

Пишувам како изреволтиран матурант кој предизвикан од секојдневните „гафови“ во нашиот образовен систем веќе се убедува својот живот да го продолжи надвор од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Игор Здравковски во интервју за КУРИР вели дека со оваа пандемија се случија толку несвојствени работи во основното, ...
| | веќе видена | слични

Вели дека сите опозицсики партии го поддржуваат бојкотот на матурантите.Претставници од сојузот денеска ќе се сретнат со пратеници од  ДУИ, откако СДСМ на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Остваривме средби со пратениците на СДСМ, Алијанса за Албанците и Алтернатива, БЕСА и Левица, добивме поддршка од сите опозициски партии, а во СДСМ немаше ...
| | веќе видена | слични
10 копии

ВМРО-ДПМНЕ ги повикува сите парламентарни партии, да ги поддржат предлог измените на Законот за средно образование, кои ги доставивме до Собранието, а се со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Опозициската, ВМРО ДПМНЕ, во рамки на денешното соопштение, упатија повик до сите партии, со цел поддршка на измените во Законот за средно образование. Ова ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за правда Бојан Марчиќ денеска потврди дека најверојатно е првиот член во Владата кој дознал дека се подготвува бегство на обвинетиот Сашо Мијалков, ...
сите 882 | | | веќе видена

Причините за враќање на авансот за кинеските вакцини се доверливи и затоа не можат да се споделат со јавноста, велат од министерството за здравство за ТВ 24 на ...
сите 324 | | | веќе видена

Љубчо Ѓеоргиевски на фб се нуди да го “распрачат“ на дуел, Заев се дистанцира од ставовите на коалиционерот. Додека Бугарите го фалат, Македонците осудуваат, ...
сите 140 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 224 | | | веќе видена

Единаесет полициски службеници беа повредени во петокот на протестите за случајот „Монструм“. Иако се очекуваа немири, како и на претходните вакви протести, и ...
сите 239 | | | веќе видена

Премиерот Бојко Борисов соопшти дека Бугарија во моментов преговара со Германија и Франција за позајмување вакцини, јави ТВ Нова, пренесува дописникот на МИА ...
сите 293 | | | веќе видена

„Сите обвинувања, лаги и спинови за наводни договори со власта за бегството на Мијалков, создадени во белиот дворец, паднаа во вода.На површина исплива ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наставниците од средно уметничко училиште „Лазар Личеноски“ се ПРОТИВ РЕФОРМАТА НА ЦАРОВСКА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: