Трае бојкотот на матурантите, МОН категоричен - ќе се полага според актуелниот концепт


И денеска дел од матурантите ја бојкотираат наставата. Средношколски сојуз не отстапува од барањето државната матура да има испити по два предмети. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ДУИ ги поддржува барањата на матурантите наместо четири да полагаат два предмети. Но, засега не се знае дали ќе ги поддржат предлог-измените кои ги поднесе ...
| | веќе видена | слични

Пишувам како изреволтиран матурант кој предизвикан од секојдневните „гафови“ во нашиот образовен систем веќе се убедува својот живот да го продолжи надвор од ...
| | веќе видена | слични

На учениците во основните и средни училишта во Кина повеќе не им е дозволено да носат мобилни телефони во училиште доколку немаат реална потреба и доколку ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Игор Здравковски во интервју за КУРИР вели дека со оваа пандемија се случија толку несвојствени работи во основното, ...
| | веќе видена | слични

Вели дека сите опозицсики партии го поддржуваат бојкотот на матурантите.Претставници од сојузот денеска ќе се сретнат со пратеници од  ДУИ, откако СДСМ на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Планот кој не им успеа првично сега сакаат да го спроведат за два месеци од сега. Излегува ли Мијалков од притвор за два месеци? Тоа ли е договорот за негово ...
сите 381 | | | веќе видена

Министерот за здравство д-р Венко Филипче при денешната посета на гостиварската болница изјави дека преку веб-страницата „Vakcinacija.mk“ и преку матичните ...
сите 487 | | | веќе видена

Британскиот сој брзо се шири во државата. Тоа е и главната карактеристика на овој вид корона. Министерот за здравство Венко Филипче вели дека зголемениот број ...
сите 230 | | | веќе видена

Алијансата за Албанците и Алтернатива, ја обвинуваат Владата за предизвикување на насилството на протестот кој се одржа вчера за случајот Монструм. Според нив, ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трае бојкотот на матурантите, МОН категоричен - ќе се полага според актуелниот концепт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: