ММФ на 5,5 проценти ја зголеми прогнозата за годинешниот глобалниот раст


Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) ја зголеми прогнозата на глобалниот раст за 2021 година за 0,3 проценти, на 5,5 отсто, изјави главната економистка на ММФ, ...
| | веќе видена | слични

Економскиот пад во еврозоната во четвртиот квартал од 2020 година, како резултат на воведувањето мерки за „затворање” поради коронавирусот, беше помал од ...
| | веќе видена | слични

Профитот од четвртиот квартал на енергетската компанија „BP Plc“ не ги оправда очекувањата на аналитичарите, бидејќи пандемијата на коронавирусот продолжува да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Група од десетина американски републикански сенатори имале „продуктивен разговор“ со претседателот, Џо Бајден, за новиот пакет мерки за помош на населението ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Група од десетмина сенатори републиканци синоќа имаше „продуктивен разговор“ со претседателот на САД, Џо Бајден, за новиот пакет мерки за помош на населението ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тврдењето дека многу граѓани се попишале преку користење на VPN апликација е невозможно, бидејќи тоа се регистрира и тие податоци не одат во базата каде се ...
сите 267 | | | веќе видена

Истрагата за обидот за бегство на Сашо Мијалков мора да се спроведе до крај, за да видиме дали некаде системот затаил, дали имаме одредени слабости, дали се ...
сите 418 | | | веќе видена

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 355 | | | веќе видена

„Гоце Делчев, Даме Груев, Пере Тошев, Ѓорче, Никола Карев биле учители на бугарската егзархија. Факт е дека ние тоа го криеме во македонската историја. Во ...
сите 150 | | | веќе видена

„Се зборува дека после завршните зборови Мијалков може да побегне“. Ова му го кажала обвинителката Вилма Русковска на министерот Бојан Маричиќ во петокот на 19 ...
сите 238 | | | веќе видена

Вечерва Љубчо Георгиевски во „24 Анализа“ тврдеше дека македонизам не постои во 9-ти век, браќата Кирил и Методиј, и Наум и Климент се Бугари, не Македонци. ...
сите 179 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица, кои учествувале во протестите за ...
сите 264 | | | веќе видена

Бојан Маричиќ три дена знаел за бегството на Мијалков и ништо не преземал, има ли појасен доказ за договорот Заев - Мијалков? Маричиќ ја криел информацијата ...
сите 192 | | | веќе видена

Вчера во 15:20 часот во полициската станица Аеродром, С.К.(77) од Скопје пријавил бил измамен од едно лице.Според пријавеното, околу 14:00 часот лицето дошло ...
сите 342 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ММФ на 5,5 проценти ја зголеми прогнозата за годинешниот глобалниот раст

Од:
До кого (е-маил):
Порака: