Одговор на реакцијата на РЕК Битола за огласот за машините


7 копии

Обвинувањата за корупција во јавните набавки во РЕК Битола се тенденциозни и штетни за имиџот и на комбинатот и на компанијата и на државата, велат од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Наместо да држи прес-конференции на кои шири лажни вести, Антонио Милошоски треба да ја спрема својата одбрана во случајот Моќник и да се соочи со одговорност. ...
| | веќе видена | слични

Лицемерно ВМРО-ДПМНЕ да шири невистини за наводна корупција без притоа да понуди какви било докази, бидејќи такво нешто и не постои. Милошоски неосновано ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На денешната прес-конференција, пратеникот Антонио Милошоски запрашан за тоа како партијата смета дека електронскиот попис би бил веродостоен, одговори дека ...
| | веќе видена | слични

За неодговорното и несовесно работење на раководството на АД ЕСМ поставено од власта предводена од СДСМ, во повеќе наврати ВМРО-ДПМНЕ ја информира македонската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во кој паралелен свет живее пратеникот Антонијо Милошоски и излегува на прес конференција обвинувајќи за намерно одолговлекување на постапката за набавка на ...
| | веќе видена | слични

Директорот на ЕЛЕН Васко Ковачевски продолжува со тендерите и со договорите кои што значат дополнителна штета на Буџетот на државата. Директорот Ковачевски би ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ предлага пописот да биде електронски затоа што ќе биде поефикасен, затоа што ќе биде по економичен, и затоа што електронски попис е по европски, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Планот кој не им успеа првично сега сакаат да го спроведат за два месеци од сега. Излегува ли Мијалков од притвор за два месеци? Тоа ли е договорот за негово ...
сите 605 | | | веќе видена

Министерот за здравство д-р Венко Филипче при денешната посета на гостиварската болница изјави дека преку веб-страницата „Vakcinacija.mk“ и преку матичните ...
сите 487 | | | веќе видена

Британскиот сој брзо се шири во државата. Тоа е и главната карактеристика на овој вид корона. Министерот за здравство Венко Филипче вели дека зголемениот број ...
сите 230 | | | веќе видена

Алијансата за Албанците и Алтернатива, ја обвинуваат Владата за предизвикување на насилството на протестот кој се одржа вчера за случајот Монструм. Според нив, ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одговор на реакцијата на РЕК Битола за огласот за машините

Од:
До кого (е-маил):
Порака: