ВМРО-ДПМНЕ нема да седи со скрстени раце: Мицкоски се надева дека Владата нема да го игнорира гласот на граѓаните!


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, најавува дека ќе почне собирањето пратенички и граѓански потписи за „отпис“ на донесениот закон за попис, пренесе ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ од утре почнува иницијативата за собирање потписи, а формалното собирање потписи, би можело да се очекува на почетокот на следниот месец. ...
| | веќе видена | слични

„...Во меѓувреме Хрватска го одложи пописот, соседна Бугарија го одложи пописот, Србија го одложи пописот, Германија исто така, Романија... бидејќи таму им се ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ утре почнува со собирање потписи за поништување на Законот за попис, со кој се предвидува по 19 години, конечно, напролет да се преброи населението ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Каевски изгледа не го прочитал законот за попис според кој на политички начин СДСМ сака да креира лажна слика за општеството во Македонија, реагираат од ...
| | веќе видена | слични

По цели 19 години Република Северна Македонија ќе спроведе попис по сите меѓународни стандарди и пракси. Преку оваа обемна статистичка операција државата, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ од почетокот на следниот месец ќе почне со собирање потписи за укинување на законот за попис, истакна денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранискиот претседател Талат Џафери денеска на седница го опомена пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски да го чита Деловникот и да не дофрла од место. ...
сите 799 | | | веќе видена

Со шеститот пакет мерки обезбедуваме поддршка од 9.9 милиони евра за над 6.000 угостители кои вработуваат над 17.000 лица, истакна на прес-конференција, ...
сите 181 | | | веќе видена

Поради слободните термини и достапните количини на вакцината на АстраЗенека, во Грција, од следниот вторник ќе се отвори платформата за закажување термин за ...
сите 268 | | | веќе видена

Кражба на идентитети на граѓаните искористена за 215 лажни пасоши, двојни матични броеви, сомнително издадени околу сто илјади образци за издавање на изводи од ...
сите 270 | | | веќе видена

Катастрофално се справуваме со корона вирусот и не треба да сме многу паметни за да дојдеме до еден таков заклучок, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 135 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 240 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче образложи дека со овој закон се ограничува сумата која пациентите ја плаќаат во приватните болници. Ограничувањата, како ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ нема да седи со скрстени раце: Мицкоски се надева дека Владата нема да го игнорира гласот на граѓаните!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: