СДСМ: Пописот ќе го спроведеме заедно со граѓаните, за нас нивниот интерес е на прво место


Државниот завод за статистика, институциите, државата, имаат капацитет да спроведат попис според сите прописи на Евростат, по сите меѓународни стандарди, ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ од утре почнува иницијативата за собирање потписи, а формалното собирање потписи, би можело да се очекува на почетокот на следниот месец. ...
| | веќе видена | слични

„...Во меѓувреме Хрватска го одложи пописот, соседна Бугарија го одложи пописот, Србија го одложи пописот, Германија исто така, Романија... бидејќи таму им се ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ утре почнува со собирање потписи за поништување на Законот за попис, со кој се предвидува по 19 години, конечно, напролет да се преброи населението ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Каевски изгледа не го прочитал законот за попис според кој на политички начин СДСМ сака да креира лажна слика за општеството во Македонија, реагираат од ...
| | веќе видена | слични

По цели 19 години Република Северна Македонија ќе спроведе попис по сите меѓународни стандарди и пракси. Преку оваа обемна статистичка операција државата, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ од почетокот на следниот месец ќе почне со собирање потписи за укинување на законот за попис, истакна денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ не се откажува од собирањето потписи за поништување на донесениот Закон за попис. Вчера на седница на Извршниот комитет била донесена одлука утре да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координаторот на пратеничката група на СДСМ Јован Митрески денеска ги повика пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ повторно да ги поднесат интерпелациите за ...
сите 643 | | | веќе видена

„СДСМ и институциите што ги предводи продолжуваат со креирање и реализација на навремени мерки за справување со економските последици предизвикани од ...
сите 196 | | | веќе видена

Претседателот ги повика работодавците во сите сојузни држави да им дозволат на работниците да се вакцинираат без да губат пари од платата Денес постигнавме ...
сите 280 | | | веќе видена

Во Македонија, 47 лица починале од вирусот корона а се регистрирани 627 нови случаи на инфекција, соопшти вчера Министерството за здравство. Досега, 4556 лица ...
сите 479 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев попладнево на својот Фејсбук профил упати честитки до пратениците, претседателот на Собранието и до собраниските служби за усвојувањето на ...
сите 132 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 120 | | | веќе видена

Лице кое ги обединува аферите Мафија 1 и 2 е Седат Пекер, тој имал лична карта со украден идентитет – Џедан Ахмедовски, а тој Џедан Ахмедовски имал и втор ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Пописот ќе го спроведеме заедно со граѓаните, за нас нивниот интерес е на прво место

Од:
До кого (е-маил):
Порака: