Ќе се зголеми бројот на луѓе кои ќе добиваат пари од државата за струја


Регулаторната комисија за енергетика до Министерството за економија и до други надлежни институции доставила предлог за зголемување на опфатот на ранливите ...
| | веќе видена | слични

Резервите на јаглен во рудниците на РЕК Битола, Суводол и Брод Гнеотино изнесуваат околу 58 милиони тони, а годишно трите блока трошат шест милиони, велат од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Писмо од СПИРО МАВРОВСКИ вработен во РЕК Битола Почитуван Г-дин Васко Ковачевски, Еве поминаа 12 дена од моето директно обраќање до Вас како до генерален ...
| | веќе видена | слични
6 копии

По 30 години, ќе успее проектот Чебрен вреден до 800 милиони евра, земјава го привлече интересот на западниот свет и станува важна трансверзала на енергетските ...
| | веќе видена | слични

„Го нарековме „Акција 21 за европски стандарди дома" затоа што претставува продолжување на владините реформи од секој можен аспект, пред сѐ мислиме на оние ...
| | веќе видена | слични

Имаме 10 џиновски понуди за хидроцентралата Чебрен и Галиште, проект вреден 800 милиони евра, објави вечерва премиерот Зоран Заев. - Инвестираме во проекти за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 399 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по контроверзните предлози на поранешниот премиер Љубчо Георгиевски за разрешување на македонско бугарскиот спор. Откако првично ...
сите 164 | | | веќе видена

Миладина Монова, доктор по социјална антропологија oд Бугарската академија на науките и уметностите БАНУ, е гостинка вечерва во ТВ21 во дебатниот магазин „Клик ...
сите 125 | | | веќе видена

„Се зборува дека после завршните зборови Мијалков може да побегне“. Ова му го кажала обвинителката Вилма Русковска на министерот Бојан Маричиќ во петокот на 19 ...
сите 348 | | | веќе видена

Вечерва Љубчо Георгиевски во „24 Анализа“ тврдеше дека македонизам не постои во 9-ти век, браќата Кирил и Методиј, и Наум и Климент се Бугари, не Македонци. ...
сите 167 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица, кои учествувале во протестите за ...
сите 346 | | | веќе видена

Вчера во 15:20 часот во полициската станица Аеродром, С.К.(77) од Скопје пријавил бил измамен од едно лице.Според пријавеното, околу 14:00 часот лицето дошло ...
сите 339 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе се зголеми бројот на луѓе кои ќе добиваат пари од државата за струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: