Кога нема западна вакцина, добра е и кинеската


Во Македонија во изминативе денови беа ублажни дел од мерките за заштита од коронавирусот со одлука за продолжување на работата на кафулињата до 21 часот, а ...
| | веќе видена | слични

Резервите на јаглен во рудниците на РЕК Битола, Суводол и Брод Гнеотино изнесуваат околу 58 милиони тони, а годишно трите блока трошат шест милиони, велат од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Сончевата енергија Македонија ја има во изобилие, земјата треба да го зголеми производството на електрична енергија од сонцето, а истовремено да ја напушта ...
| | веќе видена | слични

По 30 години, ќе успее проектот Чебрен вреден до 800 милиони евра, земјава го привлече интересот на западниот свет и станува важна трансверзала на енергетските ...
| | веќе видена | слични

„Го нарековме „Акција 21 за европски стандарди дома" затоа што претставува продолжување на владините реформи од секој можен аспект, пред сѐ мислиме на оние ...
| | веќе видена | слични

Имаме 10 џиновски понуди за хидроцентралата Чебрен и Галиште, проект вреден 800 милиони евра, објави вечерва премиерот Зоран Заев. - Инвестираме во проекти за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителката Ленче Ристоска рече дека не се задоволни од сите изречени казни во предметот „Таргет-Тврдина“. Таа посочи дека максималниот притвор што засега ...
сите 575 | | | веќе видена

Обвинетиот Сашо Мијалков во “Таргет-Тврдина”, не се следи со видео и аудио надзор како што определи Кривичниот суд, туку издржува куќен притвор со физичко ...
сите 178 | | | веќе видена

Правдата е тука, иста за сите, законите важат за сите подеднакво, времето на привилегирани пред законот, времето на партизирани пресуди и обвиненија по нарачка ...
сите 699 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 204 | | | веќе видена

Авансната уплата која министерството за здравство ја изврши за набавка на вакцината Синофарм е вратена од кинескиот прозиводител. Ова вчера го соопшти ...
сите 415 | | | веќе видена

Скопското обвинителство поведе постапка против двајца учесници на насилниот протест, по повод пресудата во случајот „Монструм“. Тие се гонат за кривично дело – ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кога нема западна вакцина, добра е и кинеската

Од:
До кого (е-маил):
Порака: