Ќе се попишуваат и бездомниците и оние без документи во Македонија


2 копии

На иницијатива на пратеникот Зеќир Рамчиловиќ, во Собранието се одржа работна средба со претседателите на невладините организации од бошњачката заедница, на ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Пописот на населението, домаќинствата и становите кој ќе се спроведе во април 2021 година ќе ги даде сите потребни одговори во однос на обезбедување квалитетни ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, се сретна со директорот на државниот завод за статистика, Апостол Симовски, и заменик-директорот Илми Селами. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Илми Селами, заменик-директорот на Заводот за статистика, вели дека во Законот за попис е предвидено и тој да го стави потписот на статистичката операција ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Сите сме свесни дека простор за одложување на пописот нема и сите треба да покажеме максимална посветеност и одговорност оваа статистичка операција да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче, истакна дека зголемен е и бројот на пациенти кои се хоспитализираат, меѓутоа не до тој степен да ги загрозуваат ...
сите 549 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 224 | | | веќе видена

Единаесет полициски службеници беа повредени во петокот на протестите за случајот „Монструм“. Иако се очекуваа немири, како и на претходните вакви протести, и ...
сите 248 | | | веќе видена

„Сите обвинувања, лаги и спинови за наводни договори со власта за бегството на Мијалков, создадени во белиот дворец, паднаа во вода.На површина исплива ...
сите 360 | | | веќе видена

Кумановскиот суд ја уважи жалбата на обвинителството за одлагање на почеток на издржување казна затвор за осудениот Бобан Илиќ, кој во 2016 година го прегази ...
сите 124 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 14 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе се попишуваат и бездомниците и оние без документи во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: