Атанасов: МОН и Царовска импровизираат со реформите


После острите реакции на граѓаните и стручната фела против најавената реформа во образованието, министерката Мила Царовска прибежиште за поддршка побара кај ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Токму затоа нужно е неопходна реформа на образованието, создавање на современо образование за секое дете, која ќе ја движи државата напред и ќе го враќа ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ по 11 години владеење, остави хаос во образованието и го доведе на дното на сите ранг листи, според домашните и меѓународни истражувања. Токму затоа ...
| | веќе видена | слични

Професорката по физика од Природно-математичкиот факултет во Скопје Мимоза Ристова истакна дека оваа Влада е прва која посегнала по ваква цврста промена. ...
| | веќе видена | слични

Министерката за образование и наука Мила Царовска денеска оствари средба со универзитетски професори во врска со предложената нацрт-концепција за основно ...
| | веќе видена | слични

Министерството за образование и наука, Бирото за развој на образование и членовите на работната група, денес на состанок со универзитетските професори од сите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во фокусот на јавноста денеска ќе биде првостепената пресуда за предметот „Таргет Тврдина“, особено што неделата што изминува беше турбулентна по бегството на ...
сите 760 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска повторно ја повика опозицијата да учествува во пописот и рече дека оваа статистичка операција е преважна. Од пописот, според него, ...
сите 302 | | | веќе видена

За помош на угостителите може да се разговара, но олабавувањето на мерките и дозвола за организирање свадби, како што бараат, нема да има се додека Комисијата ...
сите 179 | | | веќе видена

Вакцина против Ковид-19 примиле 1677 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во модуларната болница ...
сите 714 | | | веќе видена

За денеска е најавен протест против пресудата за случајот Монструм во кој беа изречени доживотни затворски казни за обвинетите Халил Демири, Африм Исмаиловиќ и ...
сите 163 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја поддржи иницијативата на коалицијата Алијанса на албанците - Алтернатива за интерпелација на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Атанасов: МОН и Царовска импровизираат со реформите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: