ВМРО-ДПМНЕ: Пописот по стандарди на Заев не е статистика, туку политика


И Стево Пендаровски стана дел од пазарџиско-политичката операција наречена попис по стандарди на Зоран Заев. Наместо реална статистичка слика, очигледно власта ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За да ги добиеме сите релевантни податоци потребен е комбиниран модел на попис, истакна пратеникот од СДСМ, Дарко Каевски. „Преку вкрстување на податоците што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„По цели 19 години Република Северна Македонија ќе спроведе попис по сите меѓународни стандарди и пракси.Преку оваа обемна статистичка операција државата, ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на денешната прес конфренција во седиштето на владејачката СДСМ, Дарко Каевски уште еднаш ја потенцираше важноста од спроведувањето на пописот, со ...
| | веќе видена | слични

Преку оваа обемна статистичка операција државата, институциите конечно ќе добијат прецизни, релевантни податоци важни за идно креирање на политики и стратегии. ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Францускиот демохристијански весник „Ла кроа“ во опширна статија се осврнува на идниот попис во Северна Македонија. Пописот, што не се одржуваше 19 години ...
| | веќе видена | слични

Иван Јорданов, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што мисли народот“, зборуваше за актуелната тема поврзана со пописот каде посочи дека ...
| | веќе видена | слични

Социјалдемократскиот сојуз појасни дека новиот комбиниран модел на попишување во еден дел го вклучува и електронскиот попис, со што ќе се добијат прецизни и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вилма Русковска, шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал е обвинителот со кој министерот за правда, Бојан Маричиќ се сретнал во петокот и ...
сите 702 | | | веќе видена

Иванка Василевска, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ вели дека партијата чиј член е смета дека ова нема да претставува попис на резидентното население, оти ...
сите 262 | | | веќе видена

Не требаше многу за да исплива на површина уште еден доказ дека пописот се спроведува прекутрупа. Дека целта на операцијата ни најмалку не е статистичка, ...
сите 132 | | | веќе видена

Нема ден да нема нов скандал и ново забегување во самобендисните изјави на државниот политички врв. Министер за одбрана, втор чин во партијата на власт вели: ...
сите 478 | | | веќе видена

Ненад Јосифовиќ, вработен во Орка Холдинг, сведочеше на денешното рочиште за предметот „Трезор“, последно од доказната постапка. Јосифовиќ беше меѓу ...
сите 235 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 224 | | | веќе видена

Единаесет полициски службеници беа повредени во петокот на протестите за случајот „Монструм“. Иако се очекуваа немири, како и на претходните вакви протести, и ...
сите 153 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 14 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Пописот по стандарди на Заев не е статистика, туку политика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: