Брат и сестра обвинети дека истепале полицаец во Чаир

6 копии

Двајца насилници од струмичко се осомничени за силување, подведување и за производство и дистрибуција на детска порнографија. СВР -Струмица поднесе кривична ...
| | веќе видена | слични

Компанијата „5 Летерс“ од крушевски Алдинци од која пред крајот на минатата година беа украдени 60 килограми канабис, а потоа истите беа пронајдени од ...
| | веќе видена | слични

Во беровско регистриран случај на незаконит лов, поради што 67 годишен беровец заработи кривична пријава. Криволовот, како што информираат од беровската ...
| | веќе видена | слични

СВР Велес поднесе кривична пријава против Ј.С.(45) од Велес, вработен во фирма од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секторот за внатрешни работи Скопје - Единицата за насилен криминал до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична пријава против М.Б. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СВР Струмица,пак, поднесе кривична пријава против В.Ѓ.(28) од струмичкото село Баница поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „подведување ...
| | веќе видена | слични

Поднесена е кривична пријава против М.Б. (29) од Скопје, поради основано сомнение дека сторил кривично дело „уцена“. Според Министерството за внатрешни работи, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

МВР соопшти дека двајца струмичани се осомничени за силување, подведување и за производство и дистрибуција на детска порнографија. „СВР Струмица против ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев. На програмата ќе бидат дела од ...
сите 106 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести на 15 мај ќе одлучува дали ќе одговори позитивно на барањето на угостителите да се организираат свадбени веселби со посебни ...
сите 293 | | | веќе видена

Маж со тешки телесни повреди вчера попладне бил донесен на Клиника, а по половина час починал, по што било утврдено дека тој се стекнал со повредите на работно ...
сите 422 | | | веќе видена

Министрите за надворешни работи на ЕУ ќе разговараат за Русија и Западен Балкан на состанокот в понеделник во Брисел. По барање на Австрија и осум други членки ...
сите 285 | | | веќе видена

Владимир Нелоски, претседател на Градски комитет денес презентираше нови докази за основаните сомнежи за криминална набавка на противпожарната скала на Градот ...
сите 166 | | | веќе видена

Огромното мнозинство на земјите-членки на ЕУ поддржува одржување меѓувладини конференции и со Македонија и со Албанија. Јас исто така сметам дека ова е ...
сите 253 | | | веќе видена

Во овој момент добиваме информации од различни истражувања дека само половина од населението во Северна Македонија е подготвено да се вакцинира. Тоа подразбира ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брат и сестра обвинети дека истепале полицаец во Чаир

Од:
До кого (е-маил):
Порака: