ВМРО-ДПМНЕ: Образованието во Македонија со тандемот Царовска - Заев е во целосен колапс

Образованието во Македонија со тандемот Царовска - Заев е во целосен колапс. Ученици немаат елементарни услови за следење на настава, бојкот на матуранти, ...
| | веќе видена | слични

На една прослава, каде бев поканет со поздравен говор, чинам на почетокот на 2011 година, близу една декада од денес (за што може да ми посведочат студентите) ...
| | веќе видена | слични

Според Марија Монтесори, континуираната работа почнува уште од најраната детска возраст, преку практичен ангажман и грижата за другите во околината. На тој ...
| | веќе видена | слични

Политичарите не смеат да го крeираат образовниот систем. Промените започнуваат од оние што се дел од системот и од оние што се во училницата. Затоа сите ...
| | веќе видена | слични

Како и се овие три години во „блескавата“ држава, се претставува дека и образованието е во нагорна линија, но фактичката состојба на терен е многу поинаква. ...
| | веќе видена | слични

Во новата концепција на министерката за образование и наука Мила Царовска нема печатени учебници и намерата е да се создадат лоши генерации кои нема да бидат ...
| | веќе видена | слични

Неоспорно е дека реформи се потребни со оглед на сѐ послабите резултати што на меѓународни тестирања и натпревари ги покажуваат нашите ученици, но сепак, треба ...
| | веќе видена | слични

Rеформата во образованието има сериозен отпор во јавноста, за реформата нема аргументи и на министерката за образование и наука Мила Царовска ќе ѝ се случи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителката Ленче Ристоска рече дека не се задоволни од сите изречени казни во предметот „Таргет-Тврдина“. Таа посочи дека максималниот притвор што засега ...
сите 518 | | | веќе видена

СТАВОВИТЕ НА ГЕОГРИЕВСКИ ПОТТИКНАА РЕАКЦИИ Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски реагираше за предлогот кој го даде екс премиерот Љупчо Георгиевски ...
сите 90 | | | веќе видена

Обвинетиот Сашо Мијалков во “Таргет-Тврдина”, не се следи со видео и аудио надзор како што определи Кривичниот суд, туку издржува куќен притвор со физичко ...
сите 178 | | | веќе видена

Правдата е тука, иста за сите, законите важат за сите подеднакво, времето на привилегирани пред законот, времето на партизирани пресуди и обвиненија по нарачка ...
сите 464 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 204 | | | веќе видена

Повеќе од 20 милиони луѓе во Велика Британија примиле барем една доза вакцина против коронавирусот, соопшти денеска министерот за здравство на таа земја, Мет ...
сите 329 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Образованието во Македонија со тандемот Царовска - Заев е во целосен колапс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: