Пазарен инспектор уапсен во Трубарево од полицијата оти пиел во кафана по 21 часот

Лидер дознава дека инспектор од Државниот пазарен инспекторат бил уапсен од страна на полицијата, откако бил затекнат како гостин во угостителски објект по ...
| | веќе видена | слични

Останато

Се чувствувам добро по примање на вакцината и уште еднаш апелирам до граѓаните да се вакцинираат бидејќи сите вакцини се безбедни и предизвикуваат имунизација. ...
сите 308 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека вакцината на Синовак, која ќе пристигне во количина од 500 000 дози во земјава, е ефикасна не 50, туку над 70 ...
сите 272 | | | веќе видена

МИЦКОСКИ И ПЕНДАРОВСКИ РАЗГОВАРАА ЗА ОСУДЕНИТЕ ЗА 27 АПРИЛ Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по средбата кај претседателот Стево Пендаровски изјави ...
сите 313 | | | веќе видена

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев. На програмата ќе бидат дела од ...
сите 116 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести на 15 мај ќе одлучува дали ќе одговори позитивно на барањето на угостителите да се организираат свадбени веселби со посебни ...
сите 255 | | | веќе видена

Маж со тешки телесни повреди вчера попладне бил донесен на Клиника, а по половина час починал, по што било утврдено дека тој се стекнал со повредите на работно ...
сите 443 | | | веќе видена

Огромното мнозинство на земјите-членки на ЕУ поддржува одржување меѓувладини конференции и со Македонија и со Албанија. Јас исто така сметам дека ова е ...
сите 273 | | | веќе видена

Владимир Нелоски, претседател на Градски комитет денес презентираше нови докази за основаните сомнежи за криминална набавка на противпожарната скала на Градот ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пазарен инспектор уапсен во Трубарево од полицијата оти пиел во кафана по 21 часот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: