Димитров и Османи не добија абер кога ЕУ ќе ни даде вакцини

4 копии

Австрија целосно го поддржува европскиот пат на сите земји од Западен Балкан и ќе инсистира на започнување на пристапните преговори со Македонија и со Албанија ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Австрија во потполност го поддржува европскиот пат на целиот Западен Балкан и ќе се залага за започнување пристапни преговори со Северна Македонија и Албанија ...
| | веќе видена | слични

Тој изразил посебно жалење што Македонија, како „примерен-кандидат“, сè уште ги нема отворено пристапните преговори со ЕУ. -Австрија ќе се залага за ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за февруарскиот број на магазинот „Корд“, австрискиот канцелар Себастијан Курц вели дека Австрија целосно го поддржува европскиот пат на целиот ...
| | веќе видена | слични

Наш стратешки интерес е да го внесеме регионот во ЕУ што е можно побрзо Ова го вели австрискиот канцелар Себастијан Курц во интервју за февруарскиот број на ...
| | веќе видена | слични

Парламентарното собрани на Советот на Европа на последната зимската сесија, одржана со физичко присуство го усвои општиот извештај за следењето на обврските на ...
| | веќе видена | слични

Евроинтегративните процеси на Северна Македонија се запрени, бидејќи Бугарија го блокира донесувањето на преговарачката рамка, поради користењето на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Парламентарното собрани на Советот на Европа (ПССЕ), на последната зимската сесија, одржана со физичко присуство и видео дебата го усвои општиот извештај за ...
| | веќе видена | слични

Парламентарното собрание на Советот на Европа (ПССЕ) соопшти дека „функционирањето на демократските институции” во Северна Македонија е задоволително. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За помалку од два месеци поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков ќе мора да излезе од притвор од затворот во Шутка. Ова му го овозможува Законот за кривична ...
сите 679 | | | веќе видена

Правдата е тука, иста за сите, законите важат за сите подеднакво, времето на привилегирани пред законот, времето на партизирани пресуди и обвиненија по нарачка ...
сите 762 | | | веќе видена

Со оваа динамика на лажење на министерот за здравство, Венко Филипче, едно е јасно – граѓаните тешко дека ќе видат вакцина наскоро, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку ...
сите 345 | | | веќе видена

Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, на прес-конференција денеска во Ѓорче Петров рече дека за една недела се собрани над 80.000 потписи против ...
сите 155 | | | веќе видена

Без оглед на политичката конфигурација во Бугарија по изборите, дали во владата ќе доминира ГЕРБ или БСП, дали ВМРО ќе учествува во владата или не, убеден сум ...
сите 290 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров и Османи не добија абер кога ЕУ ќе ни даде вакцини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: