Червар по дебаклот од Данска: Тоа е реалноста

Веќе е јасно дека Иван Чупиќ ја игра последната сезона во Вардар, после завршувањето Чупиќ ќе се пресели во ППД Загреб. За овој трансфер се чека само уште ...
| | веќе видена | слични

Лука Циндриќ не можеше да и помогне на Хрватска на Светското првенство во Египет, а тоа донесе и мала препирка со досегашниот селектор на „каубоите“, Лино ...
| | веќе видена | слични

Во хрватската јавност и понатаму траат анализите за настапот на Светското првенство во Египет каде популарните „каубои“ не се прославија и не успеаа да дојдат ...
| | веќе видена | слични

Лука Циндриќ во подкаст за „Балкан-хендбол“ одговори на обвинувањата на Лино Червар дека токму тој е еден од главните виновници з а слабиот настап на Хрватска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во овие моменти има услови за спроведување на пописот на терен, но секој поединец мора да ги почитува безбедносните протоколи, тврди директорот на Државниот ...
сите 475 | | | веќе видена

Се што ВМРО-ДПМНЕ прави со месеци, и овде во Собранието е деструкција, неодговорно дејствување на штета на граѓаните и државата и безобразно ширење невистини. ...
сите 261 | | | веќе видена

Љупчо Пренџов од ГРОМ во емисијата 24 анализа изјави дека според него вест на денот вчера е задолжувањето на Македонија за 700 милион евра. Треба да се ...
сите 232 | | | веќе видена

Во Јавното обвинителство се води истрага, а сите активности што сме задолжени да ги спроведеме, вклучувајќи и докази ги доставуваме до обивнителство, изјави ...
сите 305 | | | веќе видена

Две лица од Скопје на возраст 28 и 24 години утрово се пронајдени мртви во автомобил по пријава дека дека на бул. „Македонско – Косовска бригада“ во Скопје се ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Червар по дебаклот од Данска: Тоа е реалноста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: