Петар Атанасов за Фактор: МОН да поработи на предметите кои досега не дадоа резултати, а не да се импровизира со круцијални предмети


Поранешниот заменик министер за образование, професорот Петар Атанасов во разговор за Фактор вели дека сосема се оправдани негативните реакции во јавноста во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Остваривме средби со пратениците на СДСМ, Алијанса за Албанците и Алтернатива, БЕСА и Левица, добивме поддршка од сите опозициски партии, а во СДСМ немаше ...
| | веќе видена | слични
10 копии

ВМРО-ДПМНЕ ги повикува сите парламентарни партии, да ги поддржат предлог измените на Законот за средно образование, кои ги доставивме до Собранието, а се со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Опозициската, ВМРО ДПМНЕ, во рамки на денешното соопштение, упатија повик до сите партии, со цел поддршка на измените во Законот за средно образование. Ова ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, денес поднесе Предлог-Закон за измени и дополнување на Законот за средно образование. Имено, после средбата од пред два дена ...
| | веќе видена | слични

Со законски измени по скратена постапка, пратениците од ВМРО-ДПМНЕ ќе побараат матурантите наместо четири да полагаат два предмети за државна матура. - Ние ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на Државниот завод за статистика Апостол Симовски денеска изјави дека нема потреба бугарските здруженија во земјава да бараат посебна графа во ...
сите 423 | | | веќе видена

Истрагата за обидот за бегство на Сашо Мијалков мора да се спроведе до крај, за да видиме дали некаде системот затаил, дали имаме одредени слабости, дали се ...
сите 506 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите на јавноста по контоверзните предлози на експремиерот Љубчо Георгиевски за надминување на спорот меѓу Бугарија и Македонија. ...
сите 184 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.312 тестирања, а регистрирани ...
сите 237 | | | веќе видена

Упатените во темите на безбедносните прашања сметаат дека изјавата на бугарскиот претседател Радев во јавноста, во која ги повикува безбедносните служби на ...
сите 84 | | | веќе видена

Владата најавува ново задолжување преку еврообврзница од 700 милиони евра. Овие пари власта ќе ги позајми пред изборите со што се спрема за нов поткуп. Заев со ...
сите 249 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петар Атанасов за Фактор: МОН да поработи на предметите кои досега не дадоа резултати, а не да се импровизира со круцијални предмети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: