ФИЛИПЧЕ КОНТРА ЗАЕВ: Членка сме на НАТО, но сега сме заинтересирани и за кинески вакцини


Нашата земја е заинтересирана за купување на кинеските вакцини „Синовак“ и „Синофарм“, изјави вечерва министерот за здравство Венко Филипче. А само пред ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Регионот додека се вакцинира против КОВИД-19, Македонија се уште ја нема добиено првата доза на вакцини. Дури и земји од третиот свет започнаа со масовна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија е единствената држава во регионот, а можеби и во светот којашто сѐ уште не започнала со имунизација на населението против коронавирусот. Изминатите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот Венко Филипче соопшто дека се изготвени списоците со имиња на граѓани први ќе ја примат вакцината против коронавирус. Последната препорака е да се ...
| | веќе видена | слични

Дополнителниот предлог-закон за изменување и дополнување на законот за лекови и медицинските средства кој овозможува и услови за увоз на вакцини против ...
| | веќе видена | слични

Иако Влада и Собрание се ставени на листа за приоритетно вакцинирање, вакцина за заштита од Ковид – 19 нема да добијат сите вработени туку само оние за кои ...
| | веќе видена | слични

Нервоза, нетрпение, разочараност, лутина. Граѓаните во земјава сè повеќе негодуваат за испораката на вакцините против Ковид-19. Некои со нетрпение ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Стефан Андоновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, денеска од Неготино порача дека граѓанската акција за собирање потписи, со кои ќе се поништи Законот за пописот, ...
сите 216 | | | веќе видена

Петар Богојески од Македонски концепт во емисијата 24 анализа истакна дека нашата земја се уште не живее слободно и институциите не се функционални по ниту ...
сите 136 | | | веќе видена

Советот на град Скопје ја усвои листата на регистарот на имињата на улиците во главниот град. Со тоа завршија неколкудневните натегања меѓу власта и ...
сите 125 | | | веќе видена

Скоро осум часа, Александар и Јордан Мијалков синови на избеганиот Сашо Мијалков даваат исказ во полициската станица во Кисела Вода. Полицијата се обидува да ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФИЛИПЧЕ КОНТРА ЗАЕВ: Членка сме на НАТО, но сега сме заинтересирани и за кинески вакцини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: