Димитриеска - Кочоска: Власта ги преклопува ковид мерките, досега изнесуваат 344 милиони евра


Во вечерашната "24 Анализа" на 24 Телевизија Гордана Димитриеска - Кочоска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во дебата со директорот на Фондот за иновации Коста ...
| | веќе видена | слични

СДСМ велат дека има видливи резултати од економските мерки на Владата за намалување на штетните последици од кризата предизвикана со глобалната пандемија на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Видливи резултати даваат навремените и ефикасни економски мерки што ги презеде СДСМ и институциите што ги предводи за намалување на штетните последици од ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Навремените и ефикасни економски мерки што ги презеде Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев дадоа резултати во ублажување на последиците од ...
| | веќе видена | слични

Во своето денешно соопштение, владејачката СДСМ, посочува дека мерките кои засега се насила даваат резултат, и дека со истите се насочени 397,4 милиони евра ...
| | веќе видена | слични

„Бројките покажуваат опоравување на економијата, ако се случи третиот бран со корона вирусот ние сме спремни и за нови мерки. Јавноста треба да знае дека ние ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Зоран Заев ветуваше раст на економијата од 5%, а 2 години не можеме да мрднеме над 2.5%. Нема инвестиции, нема отворање на нови работни места, велат од ...
| | веќе видена | слични

Тоа, е потврдено со бројни економски параметри. И покрај тоа што 2020 беше година на економска и здравствена криза, во стопанството се слеале 397,4 милиони ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кире Чипсио Спиркоски, близок човек на Оливер Спасовски и Зоран Заев, командир на полициската станица Прилеп, која е една од најголемите во градот, редовно на ...
сите 225 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, во вторникот од Деканатот на Правниот факултет на УКИМ побарал да биде вратен на професорското ...
сите 364 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески, потврди дека владеачкото мнозинство размислува да ги доведе своите пратеници кои што се во ...
сите 231 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 118 | | | веќе видена

Сојузот на синдикати на Македонија денеска ги повика пратениците од сите политички партии на разумност со апел утре да го изгласаат петтиот пакет антикризни ...
сите 372 | | | веќе видена

Полицијата разбила организирана криминална група на нарко-дилери, пришто приведени се 6 лица, а запленета е дрога во вредност од над 800 илјади евра. Од МВР ...
сите 74 | | | веќе видена

Адвокатот и еден од најголемите експерти за урбанизам Илија Илијовски побара од јавноста да не врѓи притисок врз градоначалникот на Општина Центар, Саша ...
сите 236 | | | веќе видена

Дваесет и седум годишен пациент на дијализа доби бубрег од почината донорка Верче Белчовска, која на 6 април почина во сообраќајна несреќа . Претпладнево ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитриеска - Кочоска: Власта ги преклопува ковид мерките, досега изнесуваат 344 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: