Стоиљковиќ: Јас ја издејствував помошта со вакцините од Србија, владата е неспремна за процесот на вакцинација

Лидерот на Демократската партија на Србите во Македонија и пратеник Иван Стоиљковиќ, во Дневникот на Сител потенцираше дека вакцините од Србија кои треба ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Силни критики за концепцијата има од страна на Филозофскиот факултет, Институтот за географија, Здружението на историчари и географи, Здружението на ...
| | веќе видена | слични

Може да се случи во Прилеп да биде поважна Прва светска војна, а во Битола, пак, да биде позначајна Втора светска војна, ако така смета наставникот, изјави ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Професорката Весна Јаневска, Претседателка на Комисијата за образование и наука на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во Дневникот на Сител телевизија посочи дека овој ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Професорката Весна Јаневска која е претседател на Комисијата за образование и наука на ВМРО-ДПМНЕ, во врска со новата концепција за реформи во образованието, ...
| | веќе видена | слични

На прашањето дали би имале замерки од НАТО доколку во земјава се набават вакцини од Русија, министерката за одбрана Радмила Шекеринска во вестите за Сител ...
| | веќе видена | слични

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска со уникатно објаснување зошто цел месец по почетокот на вакцинацијата против Ковид-19 во повеќе земји од тоа во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ги повикуваме претседателот Пендаровски, премиерот и министерот за внатрешни работи лично да ги слушнат проблемите на Бугарите во Македонија на средба со нив, ...
сите 599 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 263 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 347 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 424 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 209 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 102 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стоиљковиќ: Јас ја издејствував помошта со вакцините од Србија, владата е неспремна за процесот на вакцинација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: