Пендаровски вели производителите на вакцини нè заборавија бидејќи сме мал пазар

Претседателот Стево Пендаровски во вечерашното гостување на ТВ Клан рече дека Македонија била заборавена од производителите на вакцини, бидејќи е мал пазар. ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии
5 копии

А мериканскиот имунолог Ентони Фаучи предупреди дека планот на Џо Бајден да ги отвори повеќето училишта во рок од сто дена откако ќе стане претседател на САД ...
| | веќе видена | слични

Клучниот експерт на американската влада за заразни болести, Ентони Фаучи, денес изрази надеж дека вакцинацијата на децата против коронавирусот ќе започне во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Главниот медицински советник во Белата куќа, Ентони Фаучи, изјави дека има список на приоритети за вакцинација, но истакна дека верува оти „приоритетите“ ќе ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче во синоќешното гостување во Клан телевизија истакна дека Европската Унија ќе излезе како победник и покрај сите ...
| | веќе видена | слични

Доктор Александра Грозданова во емисијата на ТВ Клан, изјави дека верува дека во нашата земја лесно и брзо ќе се извакцинира населениото. -Македонија во овој ...
| | веќе видена | слични

Пулмоалергологот Ангелко Ѓорчев вели дека она што Владата го нарекува план за вакцинација всушност нема да донесе позитивни резултати во борбата со ковид 19. ...
| | веќе видена | слични

Државниот секретар во српското Министерство за здравство, Мирсад Ѓерлек, денеска изјави дека за седум дена во земјата се очекува да пристигнат 250. 000 руски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ги повикуваме претседателот Пендаровски, премиерот и министерот за внатрешни работи лично да ги слушнат проблемите на Бугарите во Македонија на средба со нив, ...
сите 600 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 263 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 347 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 424 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 209 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 102 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски вели производителите на вакцини нè заборавија бидејќи сме мал пазар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: