Ослабената Данска ја декласираше Хрватска на мундијалот во Египет

Ракометната селекција на Данска ја декласираше Хрватска со резултат 38:26, во последното коло од Групата 2 на Светското ракометно првенство во Египет, со што ...
| | веќе видена | слични

Лука Циндриќ не можеше да и помогне на Хрватска на Светското првенство во Египет, а тоа донесе и мала препирка со досегашниот селектор на „каубоите“, Лино ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Данскиот селектор Николај Јакобсен е последниот во низата учесници на СП 2021 кој беше „жртва“ на стомачен вирус за време на престојот во Египет. Екс-тренерот ...
| | веќе видена | слични

Данска и Шведска одиграа одлично финале на Мундијалот во Египет и само потврдија дека во последно време во Скандинавија се игра најдобриот ракомет на светот. ...
| | веќе видена | слични

Триумфот на Данска над Шведска во големото финале го заврши 27. Светско првенство. Резимеа и заклучоци допрва следуваат, но еден е видлив повторно на прв ...
| | веќе видена | слични

И на Мундијалот кој денеска заврши во Египет, стрелците беа многу далеку зад македонскиот репрезентативец.. Кирил Лазаров останува рекордер со најмногу ...
| | веќе видена | слични

Во хрватската јавност и понатаму траат анализите за настапот на Светското првенство во Египет каде популарните „каубои“ не се прославија и не успеаа да дојдат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ги повикуваме претседателот Пендаровски, премиерот и министерот за внатрешни работи лично да ги слушнат проблемите на Бугарите во Македонија на средба со нив, ...
сите 599 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 263 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 347 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 424 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 209 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 102 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ослабената Данска ја декласираше Хрватска на мундијалот во Египет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: