Од ноќеска поевтин дизел

Српската премиерка Ана Брнабиќ го оправдува поскапувањето на електричната енергија во Србија и со нејзината повисока цена во Македонија. „Цената на струјата во ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Малопродажните цени на бензините и дизелот остануваат непроменети, од ноќеска на полноќ нова пониска цена ќе има Ексстра лесното масло за домаќинство за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
3 копии

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,1 3 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вчера во собранието на Република Македонија се одвиваше скандал од невидени размери кои што здравјето беше загрозено, не само на пратениците, туку и на сите ...
сите 668 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска остварил средба со семејството на Верица, младата девојка што трагично го ...
сите 252 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 157 | | | веќе видена

Министерството за здравство ја информира јавноста дека попладнево стигна првата пратка од вакцината Фајзер, која МЗ ја обезбеди cо директни преговори со овој ...
сите 514 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од ноќеска поевтин дизел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: