Гувернерот на англиската Банка: Криптовалутите веројатно нема да потраат

Гувернерот на англиската Банка, Ендрју Бејли денеска истакна оти е малку веројатно дека постоечките криптовалути ќе потраат доволно долго за да служат како ...
| | веќе видена | слични

Дигиталните валути земаат замав во последниов месец, а цената на најпознатата од нив, Биткоин во јануари го достигна врвот од речиси 42.000 долари. Додека во ...
| | веќе видена | слични

Со криптовалути во Србија денес, можете да купите што сакате, од леб и млеко, преку нова компјутерска опрема, сè до приватни медицински прегледи. Со развојот ...
| | веќе видена | слични

Цената на биткоин може да надмине 50.000 долари на долг рок, бидејќи дигиталните средства продолжуваат да се натпреваруваат со златото за инвестиции, според ...
| | веќе видена | слични

Најголемиот заемодавател на Русија, Сбербанк, се обрати до националниот финансиски регулатор да воспостави блокчејн платформа за сопствен дигитален токен ...
| | веќе видена | слични

Останато

Целосната ангажираност и опсежност во потражните дејствија на МВР и другите институции и преземање на низа активности даде резултати. Денеска истакнав дека ...
сите 626 | | | веќе видена

Денеска се собрани нови 20 илјади потписи против фалсификат на пописот кој на сила го турка власта, напиша на социјалните мрежи, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 223 | | | веќе видена

Угостителите и индустријата за организирање на свадби утре повторно излегуваат на протест. Локацијата Автокоманда каде протестираа во петокот и вчера ја ...
сите 128 | | | веќе видена

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков самиот се предаде во Обвинителството. Пред да влезе во обвинителството, тој за Телевизија 24 кажа дека вчера бил ...
сите 131 | | | веќе видена

Владата ја прифати согласноста на Комисијата за заразни болести по барањето на група општински и меѓуопштински превозници да се зголеми дозволениот број ...
сите 457 | | | веќе видена

Советот на Град Скопје денеска донесе Одлука за изменување и дополнување на Програмата за уредување на градното земјиште на подрачјето на градот Скопје за 2021 ...
сите 108 | | | веќе видена

Со вакцинација на двајца здравствени работници, денеска во 10 часот во модуларната болница во Скопје ќе почне процесот на имунизација во земјава. Пунктот во ...
сите 62 | | | веќе видена

Во продолжение на работната посета на Франција, министерот за надворешни работи, Бујар Османи реализираше одвоени средби во Елисејската палата со советниците ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гувернерот на англиската Банка: Криптовалутите веројатно нема да потраат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: