Митева: СДСМ и Царовска создадоа хаос во образованието


9 копии

ВМРО-ДПМНЕ ги повикува сите парламентарни партии, да ги поддржат предлог измените на Законот за средно образование, кои ги достави до Собранието. „Матурантите ...
| | веќе видена | слични

Опозициската, ВМРО ДПМНЕ, во рамки на денешното соопштение, упатија повик до сите партии, со цел поддршка на измените во Законот за средно образование. Ова ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, денес поднесе Предлог-Закон за измени и дополнување на Законот за средно образование. Имено, после средбата од пред два дена ...
| | веќе видена | слични

Со законски измени по скратена постапка, пратениците од ВМРО-ДПМНЕ ќе побараат матурантите наместо четири да полагаат два предмети за државна матура. - Ние ...
| | веќе видена | слични

Поддршка за барањата на Сојузот на средношколци пристигна и од Алијанса за Албанците и Алтернатива, кои истакнаа дека треба оваа година да се полагаат два ...
| | веќе видена | слични

Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива го поддржуваат барањето на Сојузот да се измени концептот за државна матура за оваа генерација матуранти и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во фокусот на јавноста денеска ќе биде првостепената пресуда за предметот „Таргет Тврдина“, особено што неделата што изминува беше турбулентна по бегството на ...
сите 548 | | | веќе видена

Обвинителката Ленче Ристоска рече дека не се задоволни од сите изречени казни во предметот „Таргет-Тврдина”. Таа посочи дека максималниот притвор што засега ...
сите 556 | | | веќе видена

Патриотска партија која се залага за македонштината го повикува својот народ да се попише за да бидат бројките толку колку што се во реалноста. Пописот ниту ...
сите 382 | | | веќе видена

Судечкиот совет го прифати предлогот од Обвинителството и одреди мерка затворски притвор за обвинетиот Сашо Мијалков, укинувајќи ја мерката куќен притвор. – ...
сите 249 | | | веќе видена

Под мотото „ПОМЕН – една година тишина!“, по повод точно една година од забраната за одржување на јавни настани, заради Ковид пандемијата, в понеделник точно ...
сите 161 | | | веќе видена

– В понеделник во Албанија приситигнува пратка со 15.000 вакцини од компанијата „Фајзер“, информираше Мира Ракацоли, претседателка на Комитетот на експерти за ...
сите 318 | | | веќе видена

Над 30 оклопни возила на полицијата, полицајци со панцири и припадници на другите единици при министерството за внатрешни работи се распоредени пред судовите ...
сите 137 | | | веќе видена

Сите земји во светот и Европа почнаа со вакцинирање против корона кон крајот на декември минатата година или некои почеток на јануари годинава. Крај на ...
сите 297 | | | веќе видена

Нема да има жолти ленти за хотелот „Мериот“. Премиерот Зоран Заев за ТВ21 појасни дека правната основа за ова отпаднала откако екс директорот на УБК Сашо ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Митева: СДСМ и Царовска создадоа хаос во образованието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: