Петров: Просечната плата расте и во време на криза


Владата ги отвори картите. Таа е поблиску до опцијата во петтиот пакет мерки на фирмите како помош да им дава бескаматни кредити со три години период на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сметам дека до крајот на месецов ќе бидат оперативни мерките од петтиот пакет за економска помош на стопанството и граѓаните за справување со последиците од ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши во вечерашното издание на ClickPlus изјави дека петтиот пакет мерки е речиси готов и посочи кој ќе добие помош. „После ...
| | веќе видена | слични

„Владата со сите мерки досега придонесе да се задржи ликвидноста на компаниите и дека со субвенциите за плати се задржани работните места. Во петтиот пакет ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши во дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21 истакна дека Македонија е една од земјите кои најдобро се справиле со ...
| | веќе видена | слични

Додека Владата го крои петтиот пакет антикризни мерки за помош на стопанството и граѓаните, се јавија и првите реакции од работодавачте и синдикалците. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кире Чипсио Спиркоски, близок човек на Оливер Спасовски и Зоран Заев, командир на полициската станица Прилеп, која е една од најголемите во градот, редовно на ...
сите 285 | | | веќе видена

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. ...
сите 592 | | | веќе видена

Заев е бранител на криминалот на Рашкоски кој и понатаму може да влијае на сведоците. Рашкоски си дојде со рацете во џебот во судот, а си замина во својот дом ...
сите 382 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 123 | | | веќе видена

Адвокатот и еден од најголемите експерти за урбанизам Илија Илијовски побара од јавноста да не врѓи притисок врз градоначалникот на Општина Центар, Саша ...
сите 236 | | | веќе видена

Со овие луѓе нема да нѐ биде. Ако некој сѐ уште се прашува зошто, одговорот е: Зборот не им трае подолго од еден ден, нема стратегија, нема план, само провизии ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петров: Просечната плата расте и во време на криза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: