Бившиот дански фудбалер Даниел Агер мораше да објаснува дека не го уапсиле на протест во Москва

3 копии

Поранешниот фудбалер на данската репрезентација и на премиерлигашот Ливерпул, Даниел Агер, мораше да демантира дека е приведен за време на саботните протести ...
| | веќе видена | слични

Руските власти објавија дека притворениот Даниел Агер не е поранешниот дански репрезентативец, туку се работи за човек со исто име и презиме кој учествувал на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот фудбалер на данската репрезентација и на премиерлигашот Ливерпул, Даниел Агер, демантираше вечерва преку социјалните мрежи дека бил приведен за ...
| | веќе видена | слични

Додека Даниел Агер престојувал во Шпанија, медиумите јавиле дека е уапсен. И тоа во Русија. Веста дека Даниел Агер е уапсен на протестите против Владимир Путин ...
| | веќе видена | слични

Пензионираниот фудбалер кој одигра 175 меча во дресот на Ливерпул се најде во непријатна ситуација откако мораше да демантира дека не е уапсен од протестите во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за здравство се уште нема потпишано договор со „Фајзер“ за директна набавка на 800.000 вакцини. Од кабинетот на Филипче велат дека се чека на ...
сите 501 | | | веќе видена

Денеска се собрани нови 20 илјади потписи против фалсификат на пописот кој на сила го турка власта, напиша на социјалните мрежи, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 223 | | | веќе видена

Угостителите и индустријата за организирање на свадби утре повторно излегуваат на протест. Локацијата Автокоманда каде протестираа во петокот и вчера ја ...
сите 128 | | | веќе видена

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков самиот се предаде во Обвинителството. Пред да влезе во обвинителството, тој за Телевизија 24 кажа дека вчера бил ...
сите 184 | | | веќе видена

Три доживотни казни затвор I две затворски казни од 15 и девет години им изрече денеска скопскиот кривичен суд на обвинетите во случајот „Монструм“ за ...
сите 133 | | | веќе видена

Потребна е побрза динамика во носењето законски решенија за да се овозможи примена на одредени мерки од поддршката за стопанството, смета вицепремиерот за ...
сите 226 | | | веќе видена

Владата ја прифати согласноста на Комисијата за заразни болести по барањето на група општински и меѓуопштински превозници да се зголеми дозволениот број ...
сите 460 | | | веќе видена

Советот на Град Скопје денеска донесе Одлука за изменување и дополнување на Програмата за уредување на градното земјиште на подрачјето на градот Скопје за 2021 ...
сите 108 | | | веќе видена

Во тек е вакцинацијата на здравствените работници, клиничари кои работат во сите ковид-центри низ Македонија, но веќе постои дилема кој смее да биде вакциниран ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бившиот дански фудбалер Даниел Агер мораше да објаснува дека не го уапсиле на протест во Москва

Од:
До кого (е-маил):
Порака: