ВИДЕО I Димитриеска-Кочоска до Петров: Манипулирате со една милијарда евра, ковид мерките се 344 милиони евра


Сетот мерки не е една милијарда евра, туку е 344 милиони евра или 8.3 проценти од буџетот, истакна Гордана Димитриеска – Кочоска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, во ...
| | веќе видена | слични

Соопштение за јавност – реакција на изнесени ставови на Гордана Димитриеска- Кочоска од ВМРО-ДПМНЕ За разлика од криминалното и коруптивно владеење на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Костадин Костадинов се фали со поврат на ДДВ што е само уште еден показател дека економијата е на колена. Поврат на ДДВ добиваат оние фирми кои набавиле ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најдобар пример колку Владата реализира капитални инвестиции е автопатот Кичево – Охрид кој за четири години сеуште не е направен, вели Гордана Димитриеска ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Зоран Заев ветуваше раст на економијата од 5%, а 2 години не можеме да мрднеме над 2.5%. Нема инвестиции, нема отворање на нови работни места, велат од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Гордана Димитриеска Кочоска, претседателка на Комисијата за материјално-финансиско работење на ВМРО-ДПМНЕ, на своето гостување во Радио Лидер утрово, истакна ...
| | веќе видена | слични

Оливер Спасовски пред некој ден, а сега и неговиот портпарол Тони Ангеловски им ја навредуваат интелигенцијата на граѓаните со тоа што упорно тврдат и се фалат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонија со премиерот Зоран Заев тоне по сите меѓународни економски параметри. Државата е во економска рецесија, нема реализација на капитални инвестиции, ...
| | веќе видена | слични

Единствен капитален проект на СДСМ е чочекот во тунелот на автопатот кој ВМРО-ДПМНЕ го изгради, се вели во денешната реакција од опозициската партија за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Единствен капитален проект на СДСМ е чочекот во тунелот на автопатот кој ВМРО-ДПМНЕ го изгради. Запрена е изградбата на патот Охрид-Кичево, кој до сега требаше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Парламентарното мнозинство очекува утре да почне нова седница во полн состав бидејќи според најавите двајцата пратеници кои пред некој ден во скафандери зедоа ...
сите 539 | | | веќе видена

Законот не е еднаков за сите и премиерот брани криминалци од своите редови, со други зборови, се брани себе. Вака аналитичарот Ивор Мицкоски, некогашен висок ...
сите 370 | | | веќе видена

Баерн Минхен и ПСЖ се два големи гиганти кои рекое НЕ на Суперлигата, денеска својот став и официјално го потврдија за да ги елиминираат сите шпекулации кои ...
сите 332 | | | веќе видена

Одбраната на Орце Камчев поднесе кривични пријави против судиите кои му го продолжија притворот за уште 30 дена, а бара и изземање на обвинителката Лиле ...
сите 114 | | | веќе видена

Се намалува бројот на новозаразени во соседна Србија. Во претходните 24 часа, 15.562 граѓани биле тестирани за вирусот корона во Србија, од кои 2.965 биле ...
сите 269 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за политичката ситуација во ...
сите 148 | | | веќе видена

И покрај досегашните укажувања на архитектите, урбанистите и планерите дека потребно е веднашѓ да се суспендираат деталните урбанистички планови во општина ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО I Димитриеска-Кочоска до Петров: Манипулирате со една милијарда евра, ковид мерките се 344 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: