Петров: Петиот пакет мерки ги штитат работните места и создаваат услови и за нови


„Овие мерки од петиот пакет ќе знчат рестартирање на економијата. Ние испорачавме четири пакети и треба да се види ефектот, тој е очигледен, факт е дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сметам дека до крајот на месецов ќе бидат оперативни мерките од петтиот пакет за економска помош на стопанството и граѓаните за справување со последиците од ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши во вечерашното издание на ClickPlus изјави дека петтиот пакет мерки е речиси готов и посочи кој ќе добие помош. „После ...
| | веќе видена | слични

„Владата со сите мерки досега придонесе да се задржи ликвидноста на компаниите и дека со субвенциите за плати се задржани работните места. Во петтиот пакет ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши во дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21 истакна дека Македонија е една од земјите кои најдобро се справиле со ...
| | веќе видена | слични

Додека Владата го крои петтиот пакет антикризни мерки за помош на стопанството и граѓаните, се јавија и првите реакции од работодавачте и синдикалците. ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи во емисијата 24 анализа истакна дека со петиот пакет не се предвидуваат платежни картички. Вели дека петиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кире Чипсио Спиркоски, близок човек на Оливер Спасовски и Зоран Заев, командир на полициската станица Прилеп, која е една од најголемите во градот, редовно на ...
сите 293 | | | веќе видена

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. ...
сите 589 | | | веќе видена

Заев е бранител на криминалот на Рашкоски кој и понатаму може да влијае на сведоците. Рашкоски си дојде со рацете во џебот во судот, а си замина во својот дом ...
сите 362 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 123 | | | веќе видена

Адвокатот и еден од најголемите експерти за урбанизам Илија Илијовски побара од јавноста да не врѓи притисок врз градоначалникот на Општина Центар, Саша ...
сите 236 | | | веќе видена

Во пресрет на погребот на принцот Филип, британската кралица Елизабета Втора сподели со јавноста една од нејзините омилени фотографии со нејзиниот сопруг, со ...
сите 227 | | | веќе видена

САД бара да се заштити интегритетот на системот за издавање на пасоши. Американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба му потенцираше на министерот за ...
сите 269 | | | веќе видена

Со овие луѓе нема да нѐ биде. Ако некој сѐ уште се прашува зошто, одговорот е: Зборот не им трае подолго од еден ден, нема стратегија, нема план, само провизии ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петров: Петиот пакет мерки ги штитат работните места и создаваат услови и за нови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: