(Видео) Милевски: РЕК „Битола“ го води принуден управник и произведува политичка струја


„РЕК ‘Битола’ работи со минимален капацитет, со тоа се доведува снабдувањето на струја среде грејна сезона. РЕК ‘Битола’ има принуден управник, в.д. управник, ...
| | веќе видена | слични

Резервите на јаглен во рудниците на РЕК Битола, Суводол и Брод Гнеотино изнесуваат околу 58 милиони тони, а годишно трите блока трошат шест милиони, велат од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Писмо од СПИРО МАВРОВСКИ вработен во РЕК Битола Почитуван Г-дин Васко Ковачевски, Еве поминаа 12 дена од моето директно обраќање до Вас како до генерален ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Генералниот директор на АД ЕСМ, Васко Ковачевски на конференцијата „Визија за енергетска транзиција 2040“ посочи дека компанијата планира до 2024 година да го ...
| | веќе видена | слични

Резервите јаглен во постоечките рудници на РЕК „Битола“, Суводол и Брод Гнеотино, не се доволни за работа на сите три блока на комбинатот кој е енергетски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во ек на грејна сезона, столбот на електроенергетскиот систем во Македонија РЕК Битола веќе подолго време работи на апсолутен минимум. Од трите блока, само ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Се разгледува можноста да се зголемат екоколошките стандарди за увоз на возила- велат од Министерството за економија. Се прват анализи, допрва ќе се знае дали ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Стефан Андоновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, денеска од Неготино порача дека граѓанската акција за собирање потписи, со кои ќе се поништи Законот за пописот, ...
сите 218 | | | веќе видена

Петар Богојески од Македонски концепт во емисијата 24 анализа истакна дека нашата земја се уште не живее слободно и институциите не се функционални по ниту ...
сите 136 | | | веќе видена

Се ова што се случуваше изминатите денови е класичен договор на Зоран Заев и Сашо Мијалков, вели претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 200 | | | веќе видена

Советот на град Скопје ја усвои листата на регистарот на имињата на улиците во главниот град. Со тоа завршија неколкудневните натегања меѓу власта и ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Милевски: РЕК „Битола“ го води принуден управник и произведува политичка струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: