Мицкоски: Во образованието од власта создадоа политичко мочуриште каде експериментираат


Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостуваше во емисијата „Неделен Брифинг“ каде што говореше и за образованието. „Ние немаме веќе дуално ...
| | веќе видена | слични

Во новата концепција на министерката за образование и наука Мила Царовска нема печатени учебници и намерата е да се создадат лоши генерации кои нема да бидат ...
| | веќе видена | слични

Неоспорно е дека реформи се потребни со оглед на сѐ послабите резултати што на меѓународни тестирања и натпревари ги покажуваат нашите ученици, но сепак, треба ...
| | веќе видена | слични

Rеформата во образованието има сериозен отпор во јавноста, за реформата нема аргументи и на министерката за образование и наука Мила Царовска ќе ѝ се случи ...
| | веќе видена | слични

Силни критики за концепцијата има од страна на Филозофскиот факултет, Институтот за географија, Здружението на историчари и географи, Здружението на ...
| | веќе видена | слични

Овие реформи се страшни и треба многу внимателно да се разгледаатМизррахи вели дека се измислува некој нов систем на образование, кога немаме клупи, столчиња, ...
| | веќе видена | слични

– Светот одамна ги спроведува овие концепти. Во сите развиени земји историја и географија се интегрирани тематски како научни дисциплини, постојат секако ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На потег е Собранието каде за измените треба да гласаат пратениците. Министерот Филипче ги повика да ги поддржат.Од приватните клиники без официјален став. За ...
сите 356 | | | веќе видена

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
сите 193 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 104 | | | веќе видена

Денес е Светски ден на здравјето. Се одбележува секоја година на 7 април и секоја година скренува внимание на специфична здравствена тема која ги загрижува ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Во образованието од власта создадоа политичко мочуриште каде експериментираат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: