Обложувалниците веќе припремаат кладби-МЕЛАНИЈА САКА РАЗВОД


3 копии

Поранешната прва дама на САД, Меланија Трамп, формира канцеларија во Палм Бич, Флорида, за да ја прошири иницијативата „Биди најдобар“ за помош на децата, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кога Доналд и Меланија Трамп ја напуштија Белата куќа пред некое време, како поранешен претседател и прва дама, имаше многу шпекулации за статусот на нивниот ...
| | веќе видена | слични

Сите мислеа дека Меланија одвај чекаше да ја напушти Белата куќа и да се разведе од Доналд Трамп - но, очигледно погрешија. Поранешната прва дама на САД ...
| | веќе видена | слични

Додека Доналд Трамп се пресели од Белата куќа во прекрасниот имот Мар-а-Лаго во Флорида, неговиот неодамна прв човек заврши на улица. Имено, поранешниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бившиот потпретседател Мајк Пенс и неговата сопруга последните неколку дена наводно спијат во викендицата на гувернерот на Индијана додека се во потрага за нов ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во последниов период сведоци сме дека Словенката го чека поволниот момент да го нaпушти Доналд Трамп, но со последната објава таа ја докажа невистината во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кире Чипсио Спиркоски, близок човек на Оливер Спасовски и Зоран Заев, командир на полициската станица Прилеп, која е една од најголемите во градот, редовно на ...
сите 289 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, во вторникот од Деканатот на Правниот факултет на УКИМ побарал да биде вратен на професорското ...
сите 375 | | | веќе видена

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. ...
сите 445 | | | веќе видена

Кабинетот на претседателот на Собранието, Талат Џафери, објави дека 32-та седница ќе се одржи утре. Оваа седница, која во четвртокот остана незавршена бидејќи ...
сите 314 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 123 | | | веќе видена

Во низата афери на власта, покрај за генералниот секретар на Владата, се надоврза уште една - во Управата за матични книги, предводена од кадар на ДУИ, Бујар ...
сите 237 | | | веќе видена

Адвокатот и еден од најголемите експерти за урбанизам Илија Илијовски побара од јавноста да не врѓи притисок врз градоначалникот на Општина Центар, Саша ...
сите 236 | | | веќе видена

Седат Пекер алијас Џадин Ахмедоски имал лична карта со украден идентитет. Воедно видовме дека Џадин Ахмедовски имал и втор матичен број на име Џеладин ...
сите 222 | | | веќе видена

Дваесет и седум годишен пациент на дијализа доби бубрег од почината донорка Верче Белчовска, која на 6 април почина во сообраќајна несреќа . Претпладнево ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обложувалниците веќе припремаат кладби-МЕЛАНИЈА САКА РАЗВОД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: