Оштетените штедачи на Еуростандард бараат приоритетно постапување на Уставниот суд

Здружението на оштетени штедачи на „Еуростандард банк” апелира за приоритетно постапување на Уставниот суд во случајот со пропаѓањето на банката. „Поминаа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Во наредниот период преку соопштенија до медиумите ќе ги извадиме на виделина некои од доказите за тоа како се одвивал ГРАБЕЖОТ на депозити во банката. Преку ...
| | веќе видена | слични

Дали сите приватни изгорени и оштетени објекти во државава ќе добијат финансиска помош од државните институции за секој настанат пожар којшто ќе предизвика ...
| | веќе видена | слични

„Група бандити на место претседатели на одбори крадат депозити од банка за што добиваат опомена од првиот човек на Народна банка. Повторно крадат и повторно ...
| | веќе видена | слични

Оштетените штедачи во Еуростандард банка, кои преку нивното Здружение секојдневно упатуваат соопштенија до медиумите главно насочени кон Народната банка, во ...
| | веќе видена | слични

Здружението Оштетени штедачи, објави соопштение денес, како реакција на изјавата на сопственикот на Еуростандард банка, Трифун Костовски, кој вчера тврдеше ...
| | веќе видена | слични

Додека од Обвинителството за организиран криминал и корупција се уште не излегуваат со никакви детали околу случајот Еуростандард банка, со образложение дека ...
| | веќе видена | слични

Во својата најнова колумна со наслов "Злосторство" бизнисменот Трифун Костовски открива шокантна логика од која произлегува дилемата дали Народната Банка на ...
| | веќе видена | слични

Бизнисменот Трифун Костовски на Фејсбук пишува дека е незадоволен од институциите на системот на државата, и додава дека негова најголема грижа се оштетените ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со месеци Христијан Мицкоски живееше во фатаморгана дека станува премиер. Заради остварување на неговите хирови, тој и неколку негови соработници, со месеци ја ...
сите 312 | | | веќе видена

Бројот на попишани расте секој ден, соопштија денеска од Државниот завод за статистика. „Оваа прва седмица од најголемата статистичка операција се попишани ...
сите 424 | | | веќе видена

Голема е веројатноста сите кои се вакцинирани, да може да патуваат во земјите на Европската Унија без ограничувања кога ќе ги воведеКовид-пасошите и ...
сите 438 | | | веќе видена

Љубчо Георгиевски вели дека не е ништо друго освен Македонец, а тоа, како што потенцира, го кажал и во Бугарија. Претседателот на ВМРО-Народна партија, како ...
сите 166 | | | веќе видена

Денес е 1ви Април 2021 год., а на вчерашната прва седница на Новата Експертска Влада на Македонија, која се одржа во старо-новата зграда ( барокната фасада ...
сите 93 | | | веќе видена

Не и се криви анкетите на СДСМ, криво е неспособното и криминално владеење на Заев, народот се одлучи Заев паѓа. СДСМ е во паника од кревкото мнозинство. Заев ...
сите 48 | | | веќе видена

Во пандемијата се зголемија контролите на трудовиот инспекторат, особено вонредните, а прекршувањата на работничките права остануваат исти. Невладината ...
сите 109 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е во болница, на Инфективната клиника поради компликации од коронавирусот. Вчера, реплицирајќи му на Зоран Заев, се пожали на висока ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оштетените штедачи на Еуростандард бараат приоритетно постапување на Уставниот суд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: