Виц на денот: Испит


Државниот инспекторат за животна средина, во соработка со Институтот за комуникациски студии, ќе ја презентира платформата за пријавување на загадување во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Главните индекси на американската берза на отворањето во петокот, во последниот ден на јануари беа на ниско ниво бидејќи нестабилноста се врати на пазарот со ...
| | веќе видена | слични

Во близина на Капитол хил во Вашингтон полицијата уапсила вооружен маж од Западна Вирџинија стар 71 година, соопштено е од полицијата. Мажот носел пиштол и 20 ...
| | веќе видена | слични

Загрепската полиција објави снимка од рацијата во угостителски објект во центарот на градот, кој работеше и покрај забраната на Кризниот штаб и каде пронајде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, во вторникот од Деканатот на Правниот факултет на УКИМ побарал да биде вратен на професорското ...
сите 347 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе присуствува на утрешната 36. седница на чиј дневен ред се законите од петтиот пакет мерки, изјави вечерва координаторот на ...
сите 337 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 118 | | | веќе видена

Полицијата разбила организирана криминална група на нарко-дилери, пришто приведени се 6 лица, а запленета е дрога во вредност од над 800 илјади евра. Од МВР ...
сите 74 | | | веќе видена

Дали обвинителството планира да поведе постапка за случувањата врзани со настаните произлезени од паркингот наспроти Холидеј ин, од продажбата на државното ...
сите 237 | | | веќе видена

Верица Белловска од Берово е 20-годишната почината девојка за која нејзиното семејство се согласи да ги донира органите за повеќе пациенти кои имаат потреба од ...
сите 107 | | | веќе видена

По изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека разговарал Јанша кој му потврдил дека тој нема никаков нон пејпер и дека за такво нешто треба да ...
сите 163 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски секојдевно докажува дека е единствен и најголем бранител на криминалот и криминалците. Тој не може да се помири што денес правдата е еднаква ...
сите 314 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Виц на денот: Испит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: