Заев: Никогаш не сум посочил оти други лица се виновни за случајот „Монструм“

2 копии

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Се уште стојам зад изјавата дека позади организираниот упад во Собранието на 27 април 2017 година стои поранешниот премиер Никола Груевски, изјави шефицата на ...
| | веќе видена | слични

Обвинителката за организиран криминал и корупција Вилма Русковска вели дека не е запознаена во детали со случајот „Монструм“. Но, како што истакна таа во ...
| | веќе видена | слични

Покрај ветингот на судиите и обвинителите, можеби треба да се направи оцена на работата и на администрацијата во овие институции, смета Вилма Русковска, шефица ...
| | веќе видена | слични

За случајот „Монструм“ не сум многу запознаена, вели шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал и висока корупција, Вилма Русковска во ...
| | веќе видена | слични

Шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал и висока корупција Вилма Русковска во вечерашното гостување во „Трилинг“ изјави дека се уште ...
| | веќе видена | слични

Високата стапка на корупција е поради отфрлање на работата на дел од институциите надлежни за справување со овој проблем, оценува Вилма Русковска шефицата на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Директорот на Управата за финансиско разузнавање Блажо Трендафилов очекува до крајот на годинава да има кривични пријави и пресуди за некои од предметите за ...
| | веќе видена | слични

Докажувањето на перење пари, потенцира денеска Трендафилов, е прилично сложен процес. – Пред месец и половина реков дека Управата за финансиско разузнавање ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вакцина против Ковид-19 заклучно со денеска примиле 2.860 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во ...
сите 790 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев како никој во државава е одлично упатен во судските предмети. Иако формално ѝ припаѓа на извршната власт, Заев, кој се испофали дека ја ...
сите 677 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите на јавноста по контоверзните предлози на експремиерот Љубчо Георгиевски за надминување на спорот меѓу Бугарија и Македонија. ...
сите 186 | | | веќе видена

Откако неодамна претседателот на Бугарија, Румен Радев побара бугарските тајни служби да ги заштитат Бугарите во земјава денеска македонскиот министер за ...
сите 153 | | | веќе видена

Како грешка во чекори го означи министерката за одбрана Радмила Шекеринска состанокот на бугарскиот претседател Румен Радев со шефовите на безбедносните ...
сите 160 | | | веќе видена

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 188 | | | веќе видена

За нови пет лица, кои со разни предмети, меѓу кои и бекатон плочки, маваа по полицијата за време на протестите за „Монструм“ е поднесена кривична пријава. ...
сите 351 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена

Тетовската полиција поднесе кривична пријава против Н.М.(49) од село Вешала, управител на угостителски објект, поради сомнение за сторено кривично дело ...
сите 350 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Никогаш не сум посочил оти други лица се виновни за случајот „Монструм“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: