САД го критикуваа насилството на протестите во Русија, Кремљ предупреди на мешање во внатрешните работи


Американски официјални лица го критикуваа полициското насилство врз демонстрантите во Русија, по што Кремљ ги обвини САД за мешање во внатрешните работи на ...
| | веќе видена | слични

Десетици илјади луѓе ширум Русија протестираат, барајќи ослободување на најголемиот непријател на Кремљ, лидерот на опозицијата Алексеј Навални. Нив не ги ...
| | веќе видена | слични

На улицата Тверскаја во центарот на Москва, еден човек се обиде да изврши самоубиство, истурајќи бензин и запалувајќи се. Инцидентот се случил недалеку од ...
| | веќе видена | слични

Масовни протести има во Русија. Полиција денеска уапси повеќе од 4.500 учесници во демонстрациите низ целата земја кои бараа ослободување на опозицискиот ...
| | веќе видена | слични

Јулија Навални, сопругата на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, е ослободена од притвор и вети дека ќе се појави пред судот откако беше приведена порано ...
| | веќе видена | слични

Соединетите држави ја осудуваат бруталната тактика на Русија кон мирните демонстранти и новинари, изјави денеска американскиот државен секретар Антони Блинкен, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, посочи дека луѓето се опуштиле и дека тоа може да се забележи според бројот на заразени. Таа додаде дека Србија продолжува ...
сите 902 | | | веќе видена

Владата нема никаква скриена агенда во пописот, а неговата политизација и форсирањето негативна кампања, може само да креира тензии, рече вечерва министерот за ...
сите 339 | | | веќе видена

За помош на угостителите може да се разговара, но олабавувањето на мерките и дозвола за организирање свадби, како што бараат, нема да има се додека Комисијата ...
сите 119 | | | веќе видена

Изминатите два дена Заедничката мултидисциплинарна комисија за историски и образовни прашања меѓу Република Македонија и Република Бугарија ја одржа 12. ...
сите 301 | | | веќе видена

Скоро осум часа, Александар и Јордан Мијалков синови на избеганиот Сашо Мијалков даваат исказ во полициската станица во Кисела Вода. Полицијата се обидува да ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД го критикуваа насилството на протестите во Русија, Кремљ предупреди на мешање во внатрешните работи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: