Доказ дека влегуваме во полититички а не статистички процес е дека заменик директорот на ДЗС има право на вето на резултатите од пописот


Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“, Тимчо Муцунски вечер-ва при своеото гостување во централниот дневник на Сител ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Наспроти востановената пракса во светот на попис да се пребројуваат жителите, а не дијаспората, премиерот Зоран Заев, отфрлајќи го предлогот на опозицијата за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Хрватска го одложи пописот кој требаше да започен е на 1 април поради корона вирусот, потврди за дел од хрватските медиуми – координаторот за попис во ...
| | веќе видена | слични

Подготовките за сеопфатниот и обемен проект за попис во Хрватска траат од 2016 година, а пред еден месец директорката на Централното биро за статистика (ЦБС), ...
| | веќе видена | слични

Електронскиот попис е дел од севкупната методологија врз основа на која ќе се реализира претстојниот пописот. Електронското попишување е дел од новата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Хрватска најверојатно ќе го одложи пописот на населението, што треба да се одржи од 1 април до 7 мај, а причината за тоа е кризата со коронавирусот. Ова го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на вчерашниот ден, кога започна процесот на регистрација на дијаспората, забележани се 6 обиди за регистрација со ИП адреси од Македонија, посочува ...
сите 268 | | | веќе видена

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 355 | | | веќе видена

„Гоце Делчев, Даме Груев, Пере Тошев, Ѓорче, Никола Карев биле учители на бугарската егзархија. Факт е дека ние тоа го криеме во македонската историја. Во ...
сите 138 | | | веќе видена

Истрагата за обидот за бегство на Сашо Мијалков мора да се спроведе до крај, за да видиме дали некаде системот затаил, дали имаме одредени слабости, дали се ...
сите 424 | | | веќе видена

Миладина Монова, доктор по социјална антропологија oд Бугарската академија на науките и уметностите БАНУ, е гостинка вечерва во ТВ21 во дебатниот магазин „Клик ...
сите 121 | | | веќе видена

Вечерва Љубчо Георгиевски во „24 Анализа“ тврдеше дека македонизам не постои во 9-ти век, браќата Кирил и Методиј, и Наум и Климент се Бугари, не Македонци. ...
сите 179 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица, кои учествувале во протестите за ...
сите 257 | | | веќе видена

Вчера во 15:20 часот во полициската станица Аеродром, С.К.(77) од Скопје пријавил бил измамен од едно лице.Според пријавеното, околу 14:00 часот лицето дошло ...
сите 339 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доказ дека влегуваме во полититички а не статистички процес е дека заменик директорот на ДЗС има право на вето на резултатите од пописот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: