Муцунски: Бугарија ја користи попусливоста и аматеризмот во нашата надворешна политика

4 копии

Разговорите кои се случуваат со Бугарија, а се само за идентитетски прашања, се уште еден доказ за аматеризмот на власта кој што го имаме на секој степен на ...
| | веќе видена | слични

Една третина од земјите во светот својот попис го закажале во оваа 2021 година. Според податоците на статистичкиот оддел на Обединетите нации собрани од 158 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Професорката Весна Јаневска, Претседателка на Комисијата за образование и наука на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во Дневникот на Сител телевизија посочи дека овој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако пописот не е политички процес, тогаш зошто заменик-директорот на Државниот завод за статистика има право на вето, прашува пратеникот Тимчо Муцунски од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вечерва во централниот дневник на Сител телевизија гостуваше Тимчо Муцунски, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Дневникот во Сител телевизија, вечерва гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски, истакна дека разговорите кои се случуваат со Бугарија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“, Тимчо Муцунски вечерва гостуваше во централниот „Дневник“ на Сител телевизија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со „реформите“ на Заев Македонија стана држава полоша за живот и од Сомалија. Тешко на Македонија ако дојде време сега СДСМ и Заев да ги бранат националните ...
| | веќе видена | слични

Останато

На денешната седница во Собранието во своето обраќање координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски истакна дека пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 562 | | | веќе видена

Европската агенција за лекови, пак, предупреди дека на вакцината треба да има информација за можните несакани последици, кои треба да се наведат како многу ...
сите 552 | | | веќе видена

Кривичните пријави поднесени од ВМРО-ДПМНЕ и Левица против собранискиот спикер Талат Џафери и двајцата пратеници од власта кои во скафандер дојдоа на гласање ...
сите 863 | | | веќе видена

Кражба на идентитети на граѓаните искористена за 215 лажни пасоши, двојни матични броеви, сомнително издадени околу сто илјади образци за издавање на изводи од ...
сите 273 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 113 | | | веќе видена

Над десет милиони евра во шестиот пакет на економски мерки ќе бидат наменети за помош на туристичко угостителскиот сектор, најави денеска министерот за ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Муцунски: Бугарија ја користи попусливоста и аматеризмот во нашата надворешна политика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: