ЕУ загрижена поради однесувањето на Русија кон невладините организации


ЕУ денеска изрази силно несогласување со одлуката на руските власти да ги вклучат Прашкиот центар за граѓанско општество и Здружението на училишта за политички ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
7 копии

Турбуленциите во Челси оваа сезона никако да завршат и само неколку дена откако беше извршена замена на тренерите, Френк Лампард си замина и на негово место ...
| | веќе видена | слични

Откако опозицискиот активист Алексеј Навални навел листа од 8 лица и ги посочил Роман Абрамович (Челси) и Алишер Усманов (Еветон) како олигарси кои му пружаат ...
| | веќе видена | слични

„Берлин не ги предаде биоматеријалите и наодите за Алексеј Навални на руската страна затоа што тој не им дозволил да го сторат тоа“, изјави портпаролот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Руските истражители отворија кривична истрага против Леонид Волков, близок соработник на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е во затвор. Истражниот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Алексеј Навални не е политички затвореник во Русија како што го претставуваат на Запад и како што тој сака да се претстави, изјави шефот на руската делегација ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ПОЛИЦИЈАТА РАСПИША МЕЃУНАРОДНА ПОТЕРНИЦА ЗА САШО МИЈАЛКОВ Полицијата за екс директорот на УБК, Сашо Мијалков попладнево објави меѓународна потерница. ...
сите 343 | | | веќе видена

Охрид, 22. февруари 2021 (InPress) – Денеска е трет ден откако се собираат потписи под мотото „Стави потпис за вистински попис“ насекаде низ Македонија, ...
сите 218 | | | веќе видена

Марија Синадиновска во емисијата 24 анализа рече дека протестите ќе продолат се додека владата не ги слушне нивните барања. Вели дека тие се заборавени со ...
сите 123 | | | веќе видена

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје бара повлекување од дневниот ред на точката за преименување на улиците во Скопје и го обвинува градоначалникот ...
сите 109 | | | веќе видена

Ќе понесе ли некој одговорност, и кој за „исчезнувањето“ на Сашо Мијалков. Во МВР владее молк, откако и по повеќе од половина ден екс шефот на тајната полиција ...
сите 136 | | | веќе видена

Со вакцинација на двајца здравствени работници, денеска во 10 часот во модуларната болница во Скопје ќе почне процесот на имунизација во земјава. Пунктот во ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ загрижена поради однесувањето на Русија кон невладините организации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: