Заев: Попис ќе има во април, ВМРО-ДПМНЕ обвинува - Заев ќе биде виновен за неуспехот на пописот


Опозицијата да не го политизира пописот и да не ги инволвира граѓаните за нивни партиски поени порача и денеска премиерот Зоран Заев поставувајќи прашање дали ...
| | веќе видена | слични

Наспроти востановената пракса во светот на попис да се пребројуваат жителите, а не дијаспората, премиерот Зоран Заев, отфрлајќи го предлогот на опозицијата за ...
| | веќе видена | слични

Електронскиот попис е дел од севкупната методологија врз основа на која ќе се реализира претстојниот пописот. Електронското попишување е дел од новата ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Електронскиот попис е единствено решение, со мечирање и филтрирање ќе се спроведе операција каква што и е потребна на државата, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Сметаат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија 40 години немала реален попис, кој може да помогне на државата во планирањето на идните чекори, Заев е на пат да спроведе уште еден политички попис, ...
| | веќе видена | слични

Кај секоја политичка партија, кај секој граѓанин треба да преовладее разумот, да ги поддржат процесите, со кои се добиваат точни и целосни податоци за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека причината за доцнењето на кинеските вакцини лежи во македонската власт. Оттаму обвинуваат дека Владата постојано лаже за набавката на ...
сите 481 | | | веќе видена

Британскиот сој брзо се шири во државата. Тоа е и главната карактеристика на овој вид корона. Министерот за здравство Венко Филипче вели дека зголемениот број ...
сите 233 | | | веќе видена

Порасна бројот на хоспитализирани пациенти поради коронавирусот, а најголем број има во Скопје, Прилеп и Куманово. Во изминатите 24 часа во ковид центрите во ...
сите 435 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Попис ќе има во април, ВМРО-ДПМНЕ обвинува - Заев ќе биде виновен за неуспехот на пописот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: