СДСМ смета дека ВМРО-ДПМНЕ ги манипулира матурантите


2 копии

Во рамки на уште едно соопштение, денес СДСМ уште еднаш потенцираше дека пописот е корисен за државата, а дека ВМРО ДПМНЕ е против секој процес и реформа, па ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во партиската програма на ВМРО-ДПМНЕ се зборува за НАТО, а на дело Мицкоски го кочеше зачленувањето и не се израдува на членството, велат од СДСМ. „Сега ровари ...
| | веќе видена | слични

Владејачката СДСМ, во едно од своите денешни соопштенија, посочи дека во програмите на ВМРО ДПМНЕ не постои НАТО, и ја обвини опозициската партија дека ...
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот ден, владејачката СДСМ, испрати соопштение до јавноста, во кое, се обвинува Игор Николов, кој целата беседа ја темели врз барањата и ...
| | веќе видена | слични

Каква заклетва дал Игор Николов Хипокритова или Хипократова? Лицемерот нефорлог кој толку е загрижен за здравјето на граѓаните, троши време на партиски пресови ...
| | веќе видена | слични

Не Мицкоски, туку Груевски е виновен за бојкотот на пописот, објави вечерва владејачкиот СДСМ, кој и по два мандата на власт, се уште се потресува од „режимот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повикувањето на поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски на информативен разговор во судот на претходна постапка за премиерот Зоран Заев е ...
сите 320 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 127 | | | веќе видена

Со писмо до повеќе надлежни институции во државата, група граѓани, сопственици на станови и жители на зградите од Градски ѕид во близина на паркингот кај ...
сите 273 | | | веќе видена

Принцот Филип ќе биде погребан во сабота, но на поинаков начин од тоа што е вообичаено во кралското семејство… Традицијата според која членовите на кралското ...
сите 244 | | | веќе видена

Издавањето на официјалните пасоши и документи од страна на МВР на светски криминалци, нарко босови, мафијаши и припадници на ИСИС е загрозување на ...
сите 270 | | | веќе видена

Во време на полициски час и затворени објекти, како би спречиле вирусот Ковид-19, да се шири, ВМРО ДПМНЕ одбира да прави партиски собири и да ги крши мерките ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ смета дека ВМРО-ДПМНЕ ги манипулира матурантите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: