ЕУ загрижена поради однесувањето на Русија кон невладините организации

ЕУ денеска изрази силно несогласување со одлуката на руските власти да ги вклучат Прашкиот центар за граѓанско општество и Здружението на училишта за политички ...
| | веќе видена | слични

Турбуленциите во Челси оваа сезона никако да завршат и само неколку дена откако беше извршена замена на тренерите, Френк Лампард си замина и на негово место ...
| | веќе видена | слични

Откако опозицискиот активист Алексеј Навални навел листа од 8 лица и ги посочил Роман Абрамович (Челси) и Алишер Усманов (Еветон) како олигарси кои му пружаат ...
| | веќе видена | слични

„Берлин не ги предаде биоматеријалите и наодите за Алексеј Навални на руската страна затоа што тој не им дозволил да го сторат тоа“, изјави портпаролот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Руските истражители отворија кривична истрага против Леонид Волков, близок соработник на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е во затвор. Истражниот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Алексеј Навални не е политички затвореник во Русија како што го претставуваат на Запад и како што тој сака да се претстави, изјави шефот на руската делегација ...
| | веќе видена | слични

На Западот му е потребен Алексеј Навални за дестабилизирање на ситуацијата во Русија, смета секретарот на Советот за безбедност на Русија, Николај Патрушев. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Администрацијата на новиот американски претседател, Џо Бајден, ја повика Русија веднаш да ги ослободи опозицискиот лидер Алексеј Навални и неговите ...
| | веќе видена | слични

Европската унија денеска донесе одлука да го испрати шефот на дипломатија Џозеп Борел во Москва на почетокот на февруари и воедно разгледува санкции доколку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во овие моменти има услови за спроведување на пописот на терен, но секој поединец мора да ги почитува безбедносните протоколи, тврди директорот на Државниот ...
сите 476 | | | веќе видена

Лагите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ на чело со губитникот Христијан Мицкоски се разобличени. Мицкоски продолжува да реди порази, поразен е и од граѓаните, од ...
сите 260 | | | веќе видена

Љупчо Пренџов од ГРОМ во емисијата 24 анализа изјави дека според него вест на денот вчера е задолжувањето на Македонија за 700 милион евра. Треба да се ...
сите 231 | | | веќе видена

Во Јавното обвинителство се води истрага, а сите активности што сме задолжени да ги спроведеме, вклучувајќи и докази ги доставуваме до обивнителство, изјави ...
сите 308 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ загрижена поради однесувањето на Русија кон невладините организации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: