Заев е изолиран политичар, полoвина година не остварил ниту една билатерална средба-Мицкоски за 3 дена 3 средби со тројца премиери на држави од ЕУ

Аболицираниот криминалец Зоран Заев е тотално изолиран политичар од страна на светските, но и од страна на Балканските лидери. Изминативе 6 месеци премиерот во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во Собранието на Република Македонија, во денешното гостување во Македонското радио вели дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Александар Николоски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во Македонско Радио зборуваше за неотпочнувањето на преговори на Македонија каде посочи ...
| | веќе видена | слични

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО ДПМНЕ најави нови средби со премиери и државници во Централна и во Западна Европа каде што ќе продолжат да бараат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За четири дена се сретнавме со тројца премиери на земји членки на Европската унија, два министри за надворешни работи и неколку други врвни политичари. Ние за ...
| | веќе видена | слични

„Да зависеше од Зоран Заев веројатно одамна ќе имаше потпишано нов договор со Бугарија, многу полош и договор кој што ќе ги срушеше темелите на македонската ...
| | веќе видена | слични

Пред две години во колумната „Менуваат име за да крадат – потврдено“ го коментирав тогашниот извештај на Транспаренси каде што Македонија беше на 93-то место, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секогаш кога е СДСМ на власт државата бележи поразителни рангирања на листата на Транспаренси Интернешнл и дека тоа не е случајност токму поради фактот што во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владимир Нелоски, претседателот на градскиот комитет Скопје на ВМРО - ДПМНЕ во гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ кажа дека секогаш кога е СДСМ на власт ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес ни е совршено јасно зошто пратеникот од СДСМ од Прилеп, Миле Талески излегува и го брани картелот Заеви, заради тоа што тој е во друштво со Кире ...
сите 158 | | | веќе видена

Аферата „Пасоши“ продолжува да продуцира повеќе прашања од одговори. Се уште е нејасно, дали опозицијата ја саботирала истрагата или ја изнудила акцијата. ...
сите 467 | | | веќе видена

ЌЕ СЕ ОГРАНИЧАТ ЦЕНИТЕ ВО ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА КОВИД ПАЦИЕНТИ Министерот за здравство Венко Филипче денеска соопшти дека на утринскиот состанок на ...
сите 165 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 175 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на работниот состанок со вицепремиерот Љупчо Николовски разговарале за измените на Законот за здравствена заштите ...
сите 102 | | | веќе видена

Браќата, кои се наоѓаат во центарот на раздорот во кралското семејство, дадоа одделни изјави за Филип Принцот Вилијам и Хари денес му оддадоа почит на нивниот ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев е изолиран политичар, полoвина година не остварил ниту една билатерална средба-Мицкоски за 3 дена 3 средби со тројца премиери на држави од ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: