Од денеска брзи антиген тестови на Меѓународниот аеродром Скопје

3 копии

Од денеска, 24-ти јануари, лабораторијата „Жан Митрев” ќе распореди свое мобилно амбулантно возило за тестирање пред терминалната зграда на Меѓународниот ...
| | веќе видена | слични

„Визер“, европската авиокомпанија со најголема стапка на раст, објави дека ќе им понуди на патниците покритие за Ковид-19, достапно на Wizzair.com, преку ...
| | веќе видена | слични

"Etihad Airways" започнува со "travel pass" за некои одредници, а ако се покажат успешни и за останатите дестинации.Меѓународната асоцијација за воздушен ...
| | веќе видена | слични
22 копии

Сите кои заминуваат од земјава преку аеродромот во Скопје, можат да направат брз антиген тест пред самото заминување. Од неделата пред зградата на терминалот ...
| | веќе видена | слични

Со оглед на новата состојба и рестрикциите во многу земји кои меѓу останатите бараат и од С.Македонија патниците да имаат негативен тест непосредно пред да ...
| | веќе видена | слични

Од денеска брзи антиген тестови се достапни и на Меѓународниот аеродром Скопје, соопшти ТАВ Македонија, која управува со аеродромите во земјава. Резултатите ќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Тврдењето дека многу граѓани се попишале преку користење на VPN апликација е невозможно, бидејќи тоа се регистрира и тие податоци не одат во базата каде се ...
сите 267 | | | веќе видена

Истрагата за обидот за бегство на Сашо Мијалков мора да се спроведе до крај, за да видиме дали некаде системот затаил, дали имаме одредени слабости, дали се ...
сите 417 | | | веќе видена

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 355 | | | веќе видена

„Гоце Делчев, Даме Груев, Пере Тошев, Ѓорче, Никола Карев биле учители на бугарската егзархија. Факт е дека ние тоа го криеме во македонската историја. Во ...
сите 150 | | | веќе видена

„Се зборува дека после завршните зборови Мијалков може да побегне“. Ова му го кажала обвинителката Вилма Русковска на министерот Бојан Маричиќ во петокот на 19 ...
сите 236 | | | веќе видена

Вечерва Љубчо Георгиевски во „24 Анализа“ тврдеше дека македонизам не постои во 9-ти век, браќата Кирил и Методиј, и Наум и Климент се Бугари, не Македонци. ...
сите 179 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица, кои учествувале во протестите за ...
сите 264 | | | веќе видена

Бојан Маричиќ три дена знаел за бегството на Мијалков и ништо не преземал, има ли појасен доказ за договорот Заев - Мијалков? Маричиќ ја криел информацијата ...
сите 192 | | | веќе видена

Вчера во 15:20 часот во полициската станица Аеродром, С.К.(77) од Скопје пријавил бил измамен од едно лице.Според пријавеното, околу 14:00 часот лицето дошло ...
сите 339 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од денеска брзи антиген тестови на Меѓународниот аеродром Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: