На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 604 пациенти

7 копии
7 копии
9 копии

По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, во болницата во Битола се хоспитализирани 27 пациенти позитивни и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Нови 325 случаи на КОВИД-19 од направени 2.589 тестирања беа евидентирани во вчерашниот билтен на Министерството за здравство. Починаа седум лица, сите во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со три потврдени случани на британскиот вид коронавирuс и Македонија влезе во редот земји кај кои го има мутираниот сој. Едно од трите заразени лица е ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Уште 325 случаи на ковид-19 се регистрирани во последните 24 часа од 2.589 тестирања, а починаа 7 болни. Од починатите, 2 пациенти се од Скопје (89 и 79), ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каде бил во двата дена во кои ја крена на нозе цела Македонија, како потоа одеднаш се појави и сам дојде во Обвинителството за да си го земе решението за куќен ...
сите 399 | | | веќе видена

Стефан Андоновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, денеска од Неготино порача дека граѓанската акција за собирање потписи, со кои ќе се поништи Законот за пописот, ...
сите 218 | | | веќе видена

Советот на град Скопје ја усвои листата на регистарот на имињата на улиците во главниот град. Со тоа завршија неколкудневните натегања меѓу власта и ...
сите 157 | | | веќе видена

Република Македонија, со целосно потпирање врз мултилатералните механизми во обезбедувањето на вакцини, ги чувствува последиците на севкупниот неуспех да се ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 604 пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: