САД и ЕУ: Осуда за употребата на сила на протестите во Русија


2 копии
2 копии
6 копии

Сопругата на уапсениот руски опозиционер Алексеј Навални, Јулија, повторно беше приведена во Москва откако се појави на митингот со кој се бара ослободување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Руската полиција приведе голем број демонстранти кои денеска излегоа низ градовите во земјата како поддршка за затворениот опозиционер Алексеј Навални јавуваат ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 3.000 демонстранти биле приведени откако Русите на 31 јануари излегоа на улиците на протестите кои беа одржани на национално ниво, втор викенд по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека причината за доцнењето на кинеските вакцини лежи во македонската власт. Оттаму обвинуваат дека Владата постојано лаже за набавката на ...
сите 485 | | | веќе видена

Британскиот сој брзо се шири во државата. Тоа е и главната карактеристика на овој вид корона. Министерот за здравство Венко Филипче вели дека зголемениот број ...
сите 233 | | | веќе видена

На вчерашниот протест кој го организираа роднините на осудените во „Монструм“ се повредени вкупно 11 полицајци. Веднаш по протестот МВР јави дека бројот на ...
сите 136 | | | веќе видена

Скоро осум часа, Александар и Јордан Мијалков синови на избеганиот Сашо Мијалков даваат исказ во полициската станица во Кисела Вода. Полицијата се обидува да ...
сите 655 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД и ЕУ: Осуда за употребата на сила на протестите во Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: