Демант на МЗ: Лага е дека Клексанот не е на позитивната листа лекови

Жалиме што народниот избраник наместо одговорност кон своите избирачи, поддржувачи и воопшто граѓаните на Република С. Македонија избрал да манипулира со нив. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Слободен печат“ излезе на терен да го бара лекот клексан, против згрутчување на крвта. За оваа антикоагулантна терапија има голема побарувачка бидејќи се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот на ВМРО ДПМНЕ Антонио Милошоски на Фејсбук го споделува ставоот на Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари кои тврдат дека во аптеките во ...
| | веќе видена | слични

Министерот Венко Филипче има добри PR агенции со кои може да манипулира дел од граѓаните, но сепак тие ресурси изгледа не се доволни за да ги излаже неговите ...
| | веќе видена | слични

Асоцијацијата на специјализанти и млди лекари АМСЛ денеска преку свој пост на фејсбук ги повика новинарите да истражат каде го има клексанот и другиот лек ...
| | веќе видена | слични

Ги повикуваме новинарите да истражат во кои аптеки може да се набави готова инекција од типот на Clexane, Fraxiparine? Ние тврдиме дека нема, велат преку ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за здравство најостро ги демантира наводите на пратеникот на опозициската партија Антонио Милошоски објавени на социјалните мрежи дека - лекот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кире Чипсио Спиркоски, близок човек на Оливер Спасовски и Зоран Заев, командир на полициската станица Прилеп, која е една од најголемите во градот, редовно на ...
сите 290 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, во вторникот од Деканатот на Правниот факултет на УКИМ побарал да биде вратен на професорското ...
сите 357 | | | веќе видена

Обвинителката која го води случајот за злоупотребите во Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, ќе побара рокот за истрагата да се ...
сите 118 | | | веќе видена

Кабинетот на претседателот на Собранието, Талат Џафери, објави дека 32-та седница ќе се одржи утре. Оваа седница, која во четвртокот остана незавршена бидејќи ...
сите 315 | | | веќе видена

Во низата афери на власта, покрај за генералниот секретар на Владата, се надоврза уште една - во Управата за матични книги, предводена од кадар на ДУИ, Бујар ...
сите 5 | | | веќе видена

Адвокатот и еден од најголемите експерти за урбанизам Илија Илијовски побара од јавноста да не врѓи притисок врз градоначалникот на Општина Центар, Саша ...
сите 236 | | | веќе видена

Дваесет и седум годишен пациент на дијализа доби бубрег од почината донорка Верче Белчовска, која на 6 април почина во сообраќајна несреќа . Претпладнево ...
сите 141 | | | веќе видена

Седат Пекер алијас Џадин Ахмедоски имал лична карта со украден идентитет. Воедно видовме дека Џадин Ахмедовски имал и втор матичен број на име Џеладин ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Демант на МЗ: Лага е дека Клексанот не е на позитивната листа лекови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: